W tym roku ruszy budowa tężni solankowej

, Gospodarka, Wiadomości, 08.01.2021 13:31,
Budowa ruszy jeszcze w tym roku.
W tym roku ruszy budowa tężni solankowej
Wadowickie władze pochwaliły się się nowym projektem - tężnia solankowa ma powstać przy ulicy Topolowej, w sąsiedztwie Parku Miejskiego w Wadowicach!


Gotowy jest już projekt oraz pozwolenie na budowę.

- Tężnia solankowa z leczniczą tarniną będzie obiektem ogólnodostępnym o charakterze uzdrowiskowym. To naturalny inhalator, przeznaczony do wytwarzania tzw. „mgły wodnej”, czyli aerozolu o właściwościach zdrowotnych, wchłaniany przez korzystających podczas sesji inhalacyjnych. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej oraz ogólnego wyczerpania organizmu. Wokół tężni powstaną m.in. chodniki, ławki, oświetlenie iluminacyjne obiektu, latarnie solarne, miejsca postojowe dla samochodów i rowerów, wielka strefa zieleni, a nawet punkt widokowy z lunetą obserwacyjną ukierunkowaną na panoramę Beskidu Małego. Będzie to jednocześnie ciche oraz spokojne miejsce wypoczynkowo-uzdrowiskowe i zarazem nowa atrakcja turystyczna. Korzystanie z obiektu będzie oczywiście bezpłatne. Budowę planujemy rozpocząć jeszcze w tym roku. Staramy się o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych - poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

grafika: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy