reklama

W trzynastu miejscowościach zmienią się adresy

Gospodarka, Wiadomości, 11.09.2021 13:45, eł
To będzie prawdziwa rewolucja dla mieszkańców ponad 4 tysięcy domów.
W trzynastu miejscowościach zmienią się adresy

Większość wiosek w gminie Wadowice nie ma jeszcze nazw ulic. Ale wkrótce to się zmieni. Nastąpi prawdziwa rewolucja, bo za rok z kawałkiem mieszkańcy 13 miejscowości będą mieli nowe adresy. Część z nich doczeka się tego wcześniej.

Na razie Urząd Miejski w Wadowicach szuka firmy, która nada nazwy ulicom, przenumeruje domy i wykona dla wszystkich nowe tabliczki adresowe. A wcześniej przeprowadzi szereg prac przygotowawczych dla tego przedsięwzięcia, między innymi przeprowadzi konsultacje z mieszkańcami w sprawie proponowanych nazw dla poszczególnych dróg. Zainteresowani będą mogli zgłaszać uwagi do projektu udostępnionego na portalu Urzędu Miejskiego. Wykonawca utworzy też stronę internetową, która będzie umożliwiała wyszukanie nowego adresu poprzez wpisanie starego numeru budynku. Firmy mają czas na złożenie ofert cenowych do 14 września.

Przedsięwzięcie odbędzie się w dwóch etapach. W pierwszym z nich wykonawca dokona nadania nazw ulic i przenumerowania budynków w pięciu miejscowościach: Barwałdzie Dolnym (207 numerów), Kleczy Dolnej (682 numery), Kleczy Górnej (244 numery), Stanisławiu Górnym (347 numerów) oraz Wysokiej (553 numery). Będzie miał na to 7 miesięcy od czasu podpisania umowy.

Drugi etap, który ma zakończyć się po upływie kolejnych 7 miesięcy, obejmie wioski: Babica (274 numery), Gorzeń Dolny (146 numerów), Gorzeń Górny (106 numerów), Jaroszowice (529 numerów), Kaczyna (97 umerów), Ponikiew (430 numerów), Roków (93 numery) oraz Zawadka (298 numerów).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy