reklama

W tej gminie mają już "rządowy" węgiel - po 1800 zł za tonę

Gospodarka, Wiadomości, 24.11.2022 11:15, red
Sprawa "rządowego" węgla mocno elektryzuje od wielu tygodni wielu mieszkańców. Do tej gminy już dotarł.

W tej gminie mają już
Wójt gminy Stryszów w powiecie wadowickim Szymon Duman poinformował, że do gminy dotarła pierwsza część węgla zamówionego w ramach rządowego programu.

- Coraz więcej gospodarstw zostało już zaopatrzonych w węgiel dystrybuowany przez naszą gminę. Sukcesywnie dowozimy kolejne transporty węgla z kopalni JANINA w Libiążu. Cena węgla wynosi 1800 zł za tonę - informują władze gminy Stryszów.


Do tej pory do Stryszowa dotarło 150 ton węgla, a mieszkańcy zgłosili zapotrzebowanie na 590 ton.

- Preferencyjny zakup węgla przysługuje gospodarstwom domowym uprawnionym do dodatku węglowego. Węgiel zakupiony przez gminę składowany jest w Stryszowie u Pana Piotra Klaczaka i z tego składu odbywa się transport do gospodarstw domowych. Koszt transportu ze składu pokrywa mieszkaniec we własnym zakresie i reguluje u Pana Klaczaka. ZAPRASZAMY mieszkańców do składania wniosków. Wnioski na drugą turę węgla (kolejne1,5 tony) będzie można składać od stycznia 2023 r - informuje wójt.

źródło: UG Stryszów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy