reklama

W strefie trwa praca na trzech frontach

, Gospodarka, Wiadomości, 28.07.2022 09:18, red
Opóźnia się termin zakończenia prac na budowie strefie ekonomicznej w Andrychowie przy ulicy Biała Droga.
W strefie trwa praca na trzech frontach

W strefie ekonomicznej w Andrychowie trwa budowa dwóch nowych zakładów pracy - Optisofa i i Techplast. Są to inwestycje prywatne realizowane przez firmy, które wcześniej kupiły od gminy tereny w tym miejscu.

Jednocześnie inna firma wykonuje prace związane z dokończeniem budowy niedokończonej części strefy. Wszystko to w ramach programu naprawczego, bo jak już informowaliśmy - pojawiły się tam osunięcia ziemi, a z poprzednim wykonawcą budowy strefy władze gminy rozstały się w atmosferze sporu.

Teraz firma FBSerwis naprawia usterki i ma za zadanie dokończyć inwestycję. Zlikwidowano poprzedni mur oporowy, wykonano palowanie ternu. Wykonany zostanie nowy mur, a teren zostanie przygotowany pod sprzedaż i ewentualną budowę nowych zakładów, jeśli znajdą się w przyszłości nabywcy działek.

Wartość inwestycji przekracza 6 mln zł. Wszystko to miało być gotowe do czerwca tego roku, ale termin jest już nieaktualny. Końca prac na razie nie widać. Niemniej z magistratu płyną informacje, że inwestycja ma być gotowa do końca roku.
foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 29.07.2022 18:03

https://www.wadowice24.pl/nowe/pieniadze/19182-w-andrychowie-wylacza-cieplo-i-prad-elektrocieplownia-ma-juz-plan.html

Archanioł Michał, 28.07.2022 21:04

W magistracie zapewniają, ze zapewnienia magistratu są zapewnieniami z pewnym prawdopodobieństwem bliskim ZERO.