reklama

W Roczynach truciciele powietrza nie mają łatwo

Gospodarka, Wiadomości, 11.12.2019 12:00, PG
Mimo że zima na dobre się jeszcze nie zaczęła to namierzono i ukarano już pierwszych trucicieli powietrza.
W Roczynach truciciele powietrza nie mają łatwo

Jak wiadomo od dwóch miesięcy trwa sezon grzewczy. W związku z tym władze niektórych gmin postanowiły zwiększyć częstotliwość kontroli palenisk w gospodarstwach domowych. I tak się stało między innymi w Andrychowie.

Mimo że zima na dobre się jeszcze nie zaczęła to namierzono już sporo trucicieli powietrza, którzy otrzymali mandaty w wysokości 500 zł za palenie w piecu śmieciami, w tym PLASTIKIEM.

O złej jakości powietrza w okolicy zazwyczaj zawiadamiają straż miejską sami mieszkańcy i prawie zawsze mają stuprocentową rację w typowaniu konkretnych gospodarstw domowych, w których pali się śmieciami. Strażnicy sprawdzają to za pomocą próbek popiołu, który jest wysyłany do badań.

Jak poinformował radnych burmistrz Tomasz Żak, najwięcej zgłoszeń jest z sołectwa Roczyny. Zdaniem burmistrza należy się pochwała osobom, które reagują na poczynania trucicieli. Mandatami ukarano tam już właścicieli 4 gospodarstw domowych. Jeśli winowajcy zostaną powtórnie przyłapani na paleniu śmieci, to ich sprawy trafią do sądu, gdzie grozić im może już nie mandat, a grzywna do wysokości 5 000 zł.

W gminie Andrychów powietrze badane jest także przy pomocy drona.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ZEFKO, 11.12.2019 14:05

Roczyny=Policja obywatelska=Brawo ! ! !