W Przybradzu powstaje nowy most. Będzie dłuższy i szerszy

, Gospodarka, Wiadomości, 18.09.2020 13:00, INFORMACJA PRASOWA
Stary wymagał gruntownego remontu. Nowy będzie naprawdę solidny a dodatkowo powstanie przy nim chodnik. Mowa o moście w Przybradzu przy drodze powiatowej nr 1761K Graboszyce – Głębowice.
W Przybradzu powstaje nowy most. Będzie dłuższy i szerszy
Dotychczasowa przeprawa w Przybradzu była przestarzała i wąska, co znacznie utrudniało komfortową i bezpieczną komunikację. Dodatkowo w ostatnim czasie ze względu na bardzo duży stopień zużycia, ograniczono nośność obiektu do 10 ton. Co więcej, przy moście nie było chodnika. To się zmieni.

– Zamiast obiektu dwuprzęsłowego o drewnianym pomoście, w tej chwili powstaje przeprawa o konstrukcji jednoprzęsłowej, żelbetowej. Nowy most będzie miał prawie 27 metrów długości. Jego całkowita szerokość wyniesie ponad 10 metrów zamiast dotychczasowych 5,7 m. Dodatkowo przy nowej przeprawie powstanie chodnik – mówi starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

- To będzie solidna konstrukcja, która powinna służyć mieszkańcom korzystającym z tej drogi powiatowej przez długie dekady – dodaje członek zarządu powiatu Mirosław Sordyl.

Niedawno zakończyły się prace przy rozbiórce starego mostu. Teraz stawiany jest nowy. Roboty wykonuje firma ASIS z Krakowa. Z pracami powinna uporać się do połowy grudnia br. Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,2 mln zł. Powiat pozyskał na nią dofinansowanie rządowe w wysokości ok. 600 tys. zł, resztę wyłoży ze swojego budżetu.

Dodajmy, iż budowa nowego mostu w Przybradzu to kolejna duża tego typu inwestycja prowadzona przez powiat w ciągu kilku ostatnich lat. Wcześniej zupełnie nowa przeprawa powstała m.in. we Frydrychowicach (2017 r.) oraz Leśnicy (2018 r.)


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy