reklama

W planach budowa dwóch rond i przejścia podziemnego

, Gospodarka, Wiadomości, 27.09.2021 17:20, red
Inwestycja planowana jest na drodze krajowej nr 44 w Zatorze,
W planach budowa dwóch rond i przejścia podziemnego

W Zatorze władze gminy mają plan, jak poprawić bezpieczeństwo pieszych w rejonie parku rozrywki Energylandia, który w sezonie turystycznym odwiedzany jest codziennie przez tysiące osób.

W związku z tym, że planowana jest budowa przystanku kolejowego do Parku Energylandia, gmina Zator razem z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad zamierzają w najbliższym czasie zrealizować dodatkowe zadania.

Sprawa inwestycji był niedawno konsultowana z Agnieszką Wachowską z GDDKiA w Krakowie.

- Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie rozbudowy dwóch odcinków dróg gminnych wraz z ich włączeniem do drogi krajowej DK 44 w formie rond, w ramach Polskiego Ładu – informują władze Zatora.

W planach jest także budowa przejścia podziemnego.

Szacowana wartość całej inwestycji (2 drogi gminne, 2 ronda i przejście podziemne) wynosi ok. 25 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie - 23,75 mln. Realizacja inwestycji będzie uzależniona od otrzymania wspomnianej dotacji.

źródło: UM Zator

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy