reklama
reklama

W Kętach ruszyła budowa ostatniego odcinka obwodnicy

Gospodarka, Wiadomości, 24.06.2024 09:15,
W przyszłym roku nowa obwodnica powinna być gotowa.
W Kętach ruszyła budowa ostatniego odcinka obwodnicy
W Kętach ruszyły prace związane z budową odcinka obwodnicy zachodniej Kęt. Nowy odcinek o długości ok. 1,28 km będzie przebiegał od ul. Klasztornej do ul. Staszica w Kętach. Dzięki temu już całe Kęty będzie można objechać obwodnicą, pomijając centrum miasta.

Wykonawcą ostatniego odcinka obwodnicy jest firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Ma na to czas do jesieni 2025 roku.

Koszt to 18,79 mln złotych brutto, z czego 95% Gmina Kęty otrzymała w formie promesy na dofinansowanie zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.


- Dotychczas w ramach prac przygotowawczych wykonano częściową wycinkę drzew kolidujących z zakresem inwestycji, którą przeprowadzono pod nadzorem przyrodniczym. Obecnie trwają prace ziemne w zakresie odhumusowania terenu oraz roboty budowlane dotyczące wykonania betonowej płyty posadowienia przepustu drogowego. Kolejne prace przewidziane w najbliższym czasie to budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa kolidujących sieci infrastruktury technicznej – informuje Urząd Gminy Kęty.

Docelowy zakres inwestycji obejmuje m.in.:
- budowę jezdni o szer. 7 m, prawostronnego chodnika i ścieżki rowerowej,
- budowę 4 zatok autobusowych,
- budowę obustronnych tłuczniowych dróg dojazdowych,
- budowę zjazdów oraz skrzyżowań z innymi drogami (możliwość czasowego wprowadzenia zmiany organizacji ruchu na drogach objętych robotami),
- budowę odwodnienia (kanalizacja deszczowa, obustronne rowy otwarte),
- budowę oświetlenia ulicznego typu LED,
- przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
- oraz wykonanie nasadzeń.

źródło: UG Kęty
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

konto, 24.06.2024 11:14

z przyjemnością się patrzy na inwestycje w sąsiednich gminach