reklama
reklama

W gminie Kęty drogi odśnieża... firma spod Żywca

Gospodarka, Wiadomości, 14.01.2021 11:40, red
Do burmistrza od rana dzwonią mieszkańcy z pretensjami, a tymczasem....
W gminie Kęty drogi odśnieża... firma spod Żywca

Zima w tym roku przyszła zgodnie z planem w styczniu. Od środy pada śnieg. Lokalne drogi są zasypane. Mieszkańcy się denerwują. Dzwonią do urzędu, do burmistrza z pretensjami, a burmistrz na to odpowiada tak:

- 1. Na pytanie, "czy Pan nie widzi co się dzieje w ...(tu pada nazwa sołectwa), odpowiadam: chwilowo, tj. do jutra po południu niestety nie widzę. Mam dwa dniu urlopu i załatwiam zaległe sprawy rodzinne. Jestem 400 km od Kęt.

2. Wszystkie służby są w akcji. Odśnieżają. Gmina jest spora, więc robią to po kolei.

3. Na pytanie, dlaczego odśnieża firma ze świata, a nie lokalna odpowiem krótko: bo wygrała przetarg. Problem jest inny. Dlaczego firmy lokalne coraz częściej w przetargach startować nie chcą. Pozostawiam Was z tym pytaniem, niebawem odniosę się do tego szerzej.


- napisał burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

Dodajmy, że rzeczywiście tej zimy w sołectwach Bulowice, Malec i Witkowice zimowym utrzymaniem dróg zajmuje się firma GLOBCENTER Iwona Talik z miejscowości Okrajnik, czyli z okolic Żywca. Czas reakcji wynosi 2 godziny.

Inne miejscowe firmy nie były zainteresowane odśnieżaniem dróg w tych miejscowościach. Nie wpłynęły żadne inne oferty do ogłoszonego przez Urząd Gminy Kęty przetargu.

W pozostałych sołectwach lokalne gminne drogi odśnieżają miejscowi wykonawcy:

Nowa Wieś i Bielany: Firma Handlowa „BUDMAT” s.c. Pawlusiak Wiesław, Bielany.

Łęki: Kółko Rolnicze w Łękach, Łęki, ul. Sportowa 11
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 14.01.2021 19:17

Kęczanie zasługują na odśnieżone trotuary i jezdnie .

ƅarte, 14.01.2021 13:00

państwo pis, wina pis ?