reklama

W czyje ręce trafi kamienica na Mickiewicza?

, Gospodarka, Wiadomości, 04.01.2021 10:00, PG
Sprawa trafiła do sądu.
W czyje ręce trafi kamienica na Mickiewicza?

W sądzie toczy się sprawa o zniesienie współwłasności w nieruchomości zabudowanej przy ul. Mickiewicza 15 w Wadowicach wraz z działką przyległą nr 139.

Większa część tego budynku jest już własnością powiatu a resztę starostwo chce kupić od gminy za 505 tys. zł. W budynku tym mieści się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Jest jednak problem. Gmina Wadowice chce sprzedać budynek ale wraz z przyległą działką, czym nie jest zainteresowany Zarząd Powiatu. Koszt wyniósłby wtedy ponad milion zł. W ostatnich miesiącach przygotowano nawet dwie odrębne wyceny nieruchomości przygotowane przez powiat oraz przez gminę, które znacznie się różniły.

Podczas wtorkowej (31.12.) sesji Rady Powiatu skarbnik Maria Warchoł poinformowała, że jeśli sprawa sądowa się nie skończy do czerwca 2021 roku, to pieniądze wrócą do budżetu powiatu. Póki co są przeznaczone na zakup tej nieruchomości.

Jak sprawa dalej się potoczy będziemy informować.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy