W ciągu 460 dni wybudują dwa małe mosty na drodze krajowej 52

, Gospodarka, Wiadomości, 09.05.2019 11:05, INFORMACJA PRASOWA
Inwestycja ma powstać w ciągu 460 dni, a jej koszt wyniesie ponad 9 mln zł.
W ciągu 460 dni wybudują dwa małe mosty na drodze krajowej 52

Wiadomo już kto dokona rozbiórki dwóch starych, wysłużonych mostów i wybuduje nowe w Kleczy Dolnej, przez potok Kleczanka i potok bez nazwy na drodze krajowej nr 52 w gminie Wadowice. 7 maja została podpisana umowa z Podhalańskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. z Nowego Targu.

Inwestycja ma powstać w ciągu 460 dni, a jej koszt wyniesie ponad 9 mln zł.

W czwartek zaplanowano przekazanie placu budowy.

- Oprócz budowy dwóch mostów rozbudowana będzie droga krajowa nr 52 i przebudowane zjazdy. W trakcie budowy ruch odbywał się będzie po mostach tymczasowych, które wykonawca musi w ramach inwestycji wybudować wraz z dojazdami. Następnie rozebrane zostaną istniejące mosty na potoku Kleczanka i potoku bez nazwy wraz z kładkami dla pieszych. Nad potokiem Kleczanka ma powstać most jednoprzęsłowy, natomiast nad potokiem bez nazwy przepust o konstrukcji prefabrykowanej. Ponadto umocnione zostaną skarpy, przebudowane zjazdy, rozbudowane skrzyżowania z drogą powiatową i wybudowane chodniki. Przebudowane zostaną także 2 zatoki autobusowe a także powstanie system odwodnienia - informuje Iwona Mikrut, rzecznik krakowskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy