reklama

W centrum Andrychowa rośnie nowy market, a co z Galerią Andrychów?

, Gospodarka, Wiadomości, 02.06.2020 16:30, GM
Nowe handlowe inwestycje w Andrychowie.
W centrum Andrychowa rośnie nowy market, a co z Galerią Andrychów?


Od lutego przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie trwa budowa nowego marketu budowlanego "Mrówka" [na zdjęciu]. Prace idą dosyć sprawnie, choć jeszcze trochę potrwają. Jak udało nam się ustalić, otwarcie nowego sklepu przewidziano na początek 2021 roku.

PSB Mrówka to samoobsługowe sklepy z artykułami budowlanymi, remontowymi i wykończeniowym. W Polsce otwarto już prawie 300 marketów. Mrówki są obecnie najliczniejszą siecią detaliczną sektora „dom i ogród” w Polsce. Funkcjonują głównie w miastach powiatowych, ale także w miejscowościach gminnych pod nazwą Mini-Mrówka.

Również w pierwszym kwartale 2021 roku ma być gotowa nowa galeria handlowa przy ulicy Biała Droga w Andrychowie. Termin wykonania tego wielkiego obiektu już raz był przesuwany.

Inwestor wielokrotnie informował, że ma już podpisanych szereg umów z najemcami w tym obiekcie (m.in. LPP, Martes Sport, Media Expert, Rossmann, Leroy Merlin). Ostatnio nawet sieć obuwnicza CCC informowała, że w przyszłym roku planuje otwarcie swojego sklepu w nowej galerii w Andrychowie.

Póki co żadne prace nie zostały rozpoczęte, więc otwarcie na początku przyszłego roku (a tak wynika z komunikatu inwestora) mimo wszystko wydaje się mało realne.

- Nasz projekt w Andrychowie nie jest zagrożony. W 80 procentach jest już skomercjalizowany, mamy umowy z najemcami. Czekamy w tej chwili na pozwolenie na budowę. Jeśli tylko je uzyskamy, będziemy mogli ruszyć z pracami w terenie - informuje nas Tomasz Jopkiewicz z firmy Acteeum, która jest inwestorem galerii w Andrychowie.

Budowa galerii wiąże się także z planowaną budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Biała Droga z Krakowską w Andrychowie.

Wizualizacja Galerii Andrychów, źródło: Acteeum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamieni.kupa, 03.06.2020 20:52

Krzysiek Kowalar - Media Expert jest niewiele dalej nad Biedronką.