reklama
reklama

W Andrychowie powstanie biuro interwencji dla mieszkańców

Gospodarka, Wiadomości, 05.07.2024 08:00, eł

Zatkana kratka ściekowa na ulicy czy śmieci na przystanku? Informacje o tym nie zawsze docierają do Urzędu Miejskiego prostą drogą.

W Andrychowie powstanie biuro interwencji dla mieszkańców

Przy Straży Miejskiej w Andrychowie od września tego roku ruszy biuro interwencji. Mieszkańcy będą tam mogli zgłaszać problemy z niedrożną kanalizacją deszczową, nadmiernie rozrośniętymi zaroślami przy drogach, zaśmieconymi przystankami autobusowymi czy wszelkie inne sprawy, których rozwiązanie leży w gestii magistratu lub gminnych spółek komunalnych.

Burmistrz Andrychowa Beata Smolec mówi, że postanowiła utworzyć takie biuro, ponieważ informacje o drobnych i łatwych do rozwiązania problemach często docierają do Urzędu Miejskiego okrężną drogą, na przykład za pośrednictwem MamNewsa.pl.

- Pewnego dnia otworzyłam pewien portal i przeczytałam o zapchanej kratce na jednej z ulic w Andrychowie. Potem znowu trafiłam na podobną informację dotyczącą innego miejsca. Nie potrafię nadążyć za tokiem myślenia osób, które zgłaszają takie sprawy portalom internetowym, zamiast zrobić to w Urzędzie Miejskim. Przecież redaktor nie pójdzie i nie wyczyści tej kratki. A my takich zgłoszeń nie mamy – twierdzi Beata Smolec.

Jej zastępca Aleksander Kasperek dodaje: - My chętnie rozwiążemy te problemy, nawet natychmiast, tylko o wielu takich przypadkach nie mamy wiedzy. Dlatego postanowiliśmy utworzyć Andrychowskie Biuro Interwencji, które będzie działało przy Straży Miejskiej. Będą tam siedziały osoby odpowiedzialne za to, żeby przyjmować wszystkie interwencje od mieszkańców. Że kratka jest zapchana, chodnik niewykoszony, że róże źle przycięte i na rondzie nic nie widać et cetera. Ludzie przyjmujący te zgłoszenia telefonicznie, osobiście i mailowo, będą je na bieżąco przekazywać do odpowiednich wydziałów.

Rolą pracowników biura interwencji będzie również pilnowanie i sprawdzanie, czy wszystkie zgłoszone problemy zostały rozwiązane. - Wszystko jest do zrobienia, tylko musimy wiedzieć, gdzie coś należy poprawić. Napisaliście na portalu, że krzaki przy basenie nie są przycięte, przeczytaliśmy, wysłaliśmy ludzi i w dwie godziny było po problemie. Radny złożył interpelację, że boisko do siatkówki plażowej zarasta trawą i to również zostało zrobione – podkreśla wiceburmistrz Aleksander Kasperek.

Prawdopodobnie nie trzeba będzie nawet zatrudniać nowych osób do obsługi biura interwencji. - Mamy tylu pracowników w urzędzie, że jesteśmy w stanie niektórych z nich tam oddelegować, jeśli nie są zbyt obciążeni obowiązkami. Możemy też posiłkować się pracami społecznie użytecznymi albo interwencyjnymi. Nie chcemy, żeby utworzenie takiego biura powodowało zwiększenie zatrudnienia czy nadwyrężenie budżetu – zapewnia burmistrz Beata Smolec.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 05.07.2024 12:12

Powinna pracować tam ta Pani z kasy. Jest tak nie miła, że to stanowisko było by idealne dla niej

konto, 05.07.2024 10:29

A po co wybieraliśmy radnych? Co oni będą robić i za co dostawać pieniądze? Radni nie wiedzą, gdzie zgłaszać takie tematy?

Bento_A.A., 05.07.2024 09:18

@tomekx dołączam się:) Proste mechanizmy działania pod publiczkę. Ale trzymamy kciuki, żeby to zadziałało

tomekx, 05.07.2024 08:57

Zgłaszam pierwszą interwencję:władza andrychowska za dużo piknikuje,coś trzeba z tym zrobić

Koniczynka, 05.07.2024 08:50

Mądre słowa, mamy tylu pracowników w urzędzie.... Że połowa jest zbyteczna. Chodzą tylko z czajnikami i robią kawki i głupie hihotanie słychać aż na schodach i korytarzach urzędu... Pomysł Beatki bardzo dobry.

Ca-ro, 05.07.2024 08:46

Kiedyś burmistrz spacerował raz w tygodniu po Andrychowie i wszystko widział ,ale to było bardzo dawno temu. Na ulicy Metalowców koło bloku 4 krzew zasłania połowę chodnika jak pada deszcz to cały chodnik zajęty trzeba chodzić ulicą ,było to zgłaszane i jak do tej pory cisza

home, 05.07.2024 08:37

Brawo, brawo!