reklama

W 2020 roku wybudowany zostanie nowy most na Skawie

, Gospodarka, Wiadomości, 14.03.2019 11:30, red
Dopiero na początku 2020 roku rozpocznie się budowa nowego mostu na Skawie w Wadowicach.
W 2020 roku wybudowany zostanie nowy most na Skawie
Jesienią 2018 roku wybrano firmę, która zaprojektuje i wybuduje nowy most na rzece Skawa w Wadowicach - na drodze krajowej nr 52, w miejscu dotychczasowej przeprawy. Zajmie się tym firma REMOST s.c. BUDOWA I REMONTY MOSTÓW, PROJEKTY, EKSPERTYZY z Czernichowa. Koszt inwestycji - 11,5 mln zł.

Spokojnie, upłynie jeszcze wiele wody w Skawie, nim prace zostaną rozpoczęte. Zgodnie z podpisaną umową, firma ma 630 dni od podpisania umowy na wykonanie prace projektowych i budowlanych. Obecnie wykonywane są te pierwsze.

Niedawno przedstawiciele wykonawcy rozmawiali na temat planowanej inwestycji z burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim. Po spotkaniu poinformowano, że prace budowlane rozpoczęte zostaną na początku 2020 roku.

Na czas prac w 2020 roku dla kierowców wybudowana zostanie tymczasowy most - w sąsiedztwie obecnego wiaduktu, więc ruch powinien być płynny.

Po spotkaniu zaprezentowano projekt lokalizacji tymczasowego mostu. Powstanie ona od południowej strony, z wyjazdem po istniejącej drodze gminnej obok restauracji Wenecja.

foto: UM Wadowice / GDDKIA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 15.03.2019 07:04

To jak to w końcu jest ten most na DK52 będzie nowy (rozbiórka i budowa nowego ) czy tylko remontowany? Tak czy siak w obu przypadkach musi być tymczasowa przeprawa.