reklama

Uwaga oszuści! Program "Czysty Powiat" nie istnieje

Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2021 10:18,
Nie dajcie się nabrać na rzekomą dotację z nieistniejącego programu. Zamieszczamy komunikat starostwa w tej sprawie.
Uwaga oszuści! Program

W związku z pojawiającymi się pogłoskami o próbach wyłudzenia pieniędzy w ramach programu „Czysty powiat” informujemy, że taki program nie istnieje. Wszelkie telefony od rzekomych „urzędników”, którzy obiecują 15 tysięcy złotych dotacji na fotowoltaikę, jak tylko wpłacimy zaliczkę, to nic innego jak próba wyłudzenia pieniędzy. Nie dajmy się oszukać!

Oszuści informują, że warunkiem otrzymania dofinansowania jest wpłata wkładu własnego oraz podają numer konta. Wnioski o fałszywą dotację są również dostępne na stronie „Czysty powiat” i służą do wyłudzania danych osobowych. Fałszywy program ma swoją stronę internetową, która na pierwszy rzut oka nie budzi podejrzeń: można tu znaleźć wiele artykułów poświęconych tematyce OZE i elektromobilności. Oszuści w informacjach o programie powołują się na najpopularniejsze w Polsce dofinansowanie „Czyste powietrze” oraz obiecują 15 tysięcy złotych dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych.

Pragniemy podkreślić, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Wadowicach nie prowadzą żadnej tego typu akcji. Nie proszą o wpłaty zaliczki podając numer konta. Prosimy mieszkańców o ostrożność, niepodawanie swoich danych telefonicznym „urzędnikom”, a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń – o poinformowanie o tym procederze odpowiednich służb.

- informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy