reklama

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku zamknięta będzie główna ulica Wadowic

, Gospodarka, Wiadomości, 14.02.2020 14:35,
Ważne informacje dla kierowców.
Uwaga kierowcy! Od poniedziałku zamknięta będzie główna ulica Wadowic
Urzędnicy z wadowickiego magistratu poinformowali, od dnia 17 lutego 2020 r. od godz. 7.00 zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu w centrum Wadowic.

Trasy objazdów oraz sposób poruszania się po ul. Lwowskiej przedstawiona jest na mapce powyżej.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac ma czas do 30 listopada 2021 roku.

Co jest w planach?

- Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

To jednak nie wszystko, bo w ramach inwestycji będzie wykonanych wiele prac „podziemnych”. Ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych. Koszt tych prac to dokładnie 14 086 037,18 mln zł, z czego aż prawie 6,2 mln zł to dofinansowanie, które Gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce - informuje wadowicki urząd.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy