Urzędnicy wykorzystują kamery do walki ze śmieciarzami

, Gospodarka, Wiadomości, 12.08.2020 09:47, red
Władze kolejnej gminy - tym razem Mucharz - wykorzystują kamery do walki ze śmieciarzami.
Urzędnicy wykorzystują kamery do walki ze śmieciarzami

Władze gminy Mucharz przypominają, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaszczurowej nie jest miejscem do dowolnego podrzucania odpadów! Otwarty jest raz w miesiącu, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem (dostępny na stronie mucharz.pl).

- Zebrane w domach odpady komunalne należy posegregowane wystawić przed posesję w workach w wyznaczone dni zbierania. Osoby, którzy porzucają śmieci w różnych miejscach, często myślą, że pozostaną anonimowi. Natomiast zaznaczyć należy, iż obiekt posiada całodobowy monitoring! - informuje władze Mucharza.

I upubliczniają zdjęcia "śmieciarzy", 9 sierpnia ok. godz. 5:00 młody mężczyzna wrzucił nieposegregowane odpady w niebieskim worku za ogrodzenie PSZOK. Natomiast po godz. 10:00 kierowca granatowego Mitsubishi na suskich rejestracjach zostawił kilka worków z materiałami budowlanymi.

- Obecnie w powyżej opisanych przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające. Sprawcy w/w zdarzeń mogą jednak dobrowolnie skontaktować się z Wójtem Gminy Mucharz do dnia 17.08.2020 r. w celu polubownego załatwienia sprawy, w przeciwnym wypadku zgromadzone materiały zostaną przesłane na Komendę Powiatową Policji w Wadowicach - informują w UG Mucharz.


źródło: UG Mucharz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 12.08.2020 15:42

A miało być tak pięknie - wszystkie odpady zabiorą - czyste lasy - czyste powietrze - recykling... i się obudziłem.

Obywatel, 12.08.2020 12:34

Nie dziwi mnie to że ludzie wyrzucają śmieci do lasu itp. Robię remont w domu po ojcu, sam mam problem z pozbyciem się gratów i śmieci ,bo tak tego nie wezmą ,tamtego nie Proszę się po śmietnikach żeby odebrali .