Umowa na Pańską Górę podpisana. Kiedy przebudowa?

, Gospodarka, Wiadomości, 29.11.2019 13:50, PG
Inwestycję za 19 mln zł będzie wykonywała firma Arco System z Oświęcimia.
Umowa na Pańską Górę podpisana. Kiedy przebudowa?

W piątek (29.11.) w urzędzie miejskim w Andrychowie burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wraz ze skarbnik gminy Dorotą Żywioł i innymi współpracownikami podpisali umowę z wykonawcą na kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i parkowej Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego.

Inwestycję za 19 mln zł będzie wykonywała firma Arco System z Oświęcimia. Gmina podpisała już umowę z urzędem marszałkowskim na 12 mln zł dotacji.

Burmistrz Tomasz Żak poinformował, że decyzja środowiskowa została już uzyskana, a projekt będzie wykonywany w konsultacji z przyrodnikami.

Staw Anteckiego oraz Pańska Góra zostaną całkowicie zrewitalizowane. Mają pojawić się chodniki, ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie, pomost spacerowy. Ma być zielona strefa rekreacji i wypoczynku dla dorosłych oraz urządzenia zabawowe dla dzieci. Samo stworzenie tego wszystkiego ma potrwać 2,5 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy