reklama
reklama

Ulica Środkowa zmienia się nie do poznania

Gospodarka, Wiadomości, 14.06.2024 13:47, eł
Dużo już zostało zrobione.
Ulica Środkowa zmienia się nie do poznania

Jeszcze niedawno ulica Środkowa w Roczynach znana była głównie z tego, że lepiej ją omijać, gdy nie dysponuje się samochodem terenowym. Ale od kilku miesięcy trwa jej przebudowa i już widać, jak będzie wyglądała po zakończeniu prac.

Jest to droga, która łączy ulicę Żwirki i Wigury w Andrychowie z Bielską w Roczynach. Jej stan w minionych latach bywał lepszy lub gorszy, generalnie jednak auta albo grzęzły tam w błocie, albo wzbijały tumany kurzu, w zależności od tego, czy było sucho, czy mokro. Po każdym prawie przejeździe tą „ulicą” samochód wymagał mycia. Droga była bowiem tylko okazjonalnie wyrównywana i utwardzana kruszywem, które po jakimś czasie zapadało się w rozmiękłą po opadach lub roztopach ziemię.

Choć jej przebudowa ruszyła niedawno i ma się zakończyć prawie za rok, to do tej pory bardzo dużo zostało zrobione. Znaczna część ulicy jest już pokryta asfaltem (choć nie ma jeszcze wierzchniej warstwy ścieralnej), ułożone są krawężniki, wykonany kanał technologiczny, trwa układanie betonowej kostki na chodniku. Efekty dotychczasowych prac prezentujemy na zdjęciach.

W ramach przedsięwzięcia powstanie także rondo na skrzyżowaniu ulicy Środkowej z Bielską i Sportową. Ta część inwestycji budzi od początku spore kontrowersje, ponieważ wielu mieszkańców uważa, że rondo jest tam zupełnie niepotrzebne i wskazuje inne lokalizacje, gdzie takie rozwiązanie byłoby znacznie bardziej przydatne.

Przebudowany zostanie też przepust na potoku Bulówka, który obecnie stanowi bardzo niebezpieczny fragment trasy. Pogięta, zniszczona barierka raczej nie chroni przed upadkiem do położonego znacznie niżej niż droga koryta. Tam gdzie ona już nie sięga, przy krawędzi ulicy zieje potężna wyrwa, w którą łatwo może wpaść pieszy idący tamtędy po zmroku. A to może skończyć się w najlepszym razie złamaniem ręki lub nogi, zaś w najgorszym nawet śmiercią... Po przebudowie ulica będzie na całej długości oświetlona, więc nawet gdyby dziura tam pozostała, nie stwarzałaby już takiego zagrożenia. Ale zapewne nie pozostanie po niej ani ślad.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe Drog-Bud ze Spytkowic. Całość prac ma kosztować ponad 6,9 mln zł i potrwać do końca maja przyszłego roku.

Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

melisa, 14.06.2024 13:51

Dziękujemy Panie Burmistrzu Żak:)