reklama

Ulga dla kierowców. Korki mają być mniejsze

Gospodarka, Wiadomości, 03.09.2020 17:14, red
Inwestycje powoli dobiegają końca.
Ulga dla kierowców. Korki mają być mniejsze
Wadowice od kilku miesięcy są jednym wielkim placem budowy. Swoje inwestycje drogowe realizują Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystko się skumulowało. Trudno przejechać.


Ale są dobre wieści. Niektóre remonty powoli dobiegają końca. Jak informuje wadowicki burmistrz Bartosz Kaliński, już za kilka dni na nowo otwarte zostaną dwie drogi w centrum Wadowic, które znacznie zmniejszą korki w mieście.

- To efekt naszych dzisiejszych rozmów ze starostą Eugeniuszem Kurdasem oraz Panem Zadorą – właścicielem prywatnej drogi prowadzącej do stacji Moya. Przebudowa ulicy Sienkiewicza idzie zgodnie z planem i czeka nas zmiana organizacji ruchu. Już w poniedziałek - 14 września firma Strabag położy pierwszą warstwę asfaltu na odcinku od mostu na Choczence do ulicy Teatralnej i przywróci w tym miejscu ruch samochodów. Ale to nie wszystko. Uzgodniliśmy, że równolegle z otwarciem tego fragmentu, ponownie otwarta zostanie również droga do stacji benzynowej. Kierowcy będą mogli na nowo korzystać ze skrótu pomiędzy obwodnicą, a centrum Miast - informuje burmistrz.

foto: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy