reklama

Trzy kamieniczki zrównane z ziemią

, Gospodarka, Wiadomości, 20.08.2022 09:40, eł

Ma tam powstać coś innego.

Trzy kamieniczki zrównane z ziemią

W Wadowicach znikły z powierzchni ziemi trzy budynki, które jeszcze niedawno stały nad Choczenką, przy ulicy Wojska Polskiego, naprzeciwko siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Ciąg kamieniczek został rozebrany w zaledwie tydzień. Szykuje się tam nowa inwestycja.

Trzy połączone ze sobą budynki opatrzne były numerami 1, 3 i 5 przy ulicy Wojska Polskiego. W jednym z nich ostatnimi czasy mieścił się sklep z artykułami rolniczymi, w drugim zakład fryzjerski, a trzeci, znajdujący się pośrodku, był już od dłuższego czasu opuszczony, jeśli nie liczyć bezdomnych, którzy szukali w nim schronienia.

Cały ten ciąg kamieniczek był już w kiepskim stanie technicznym i wręcz groził zawaleniem. Stąd też nadzór budowlany zadecydował, że konieczna jest jego rozbiórka. Dokonała jej spółka deweloperska BongoInvest, która wykupiła ten teren. Spółka ma plany, jak go wykorzystać, ale na razie nie chce ich ujawniać. Deweloper znany jest na naszym terenie z budowy mieszkań w Wadowicach i Zatorze. Jedną z jego inwestycji jest między innymi wadowickie osiedle Podhalanin.

Tak wyglądały rozebrane kamieniczki (foto: Google Street View):


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy