Trwa rozbiórka słynnego komina

, Gospodarka, Wiadomości, 16.07.2020 15:50, PG
Był to jeden z rozpoznawalnych znaków Wadowic.
Trwa rozbiórka słynnego komina

W środę (165.07.) i czwartek (16.07.) gminna spółka Termowad z Wadowic demontuje swój słynny komin liczący 68 metrów. Potrzebny jest do tego potężny dźwig. To jeden z elementów modernizacji kotłowni.

Komin znajdował się przy ul. Młyńskiej i było go widać z kilku kilometrów. Z biegiem lat stał się jedną z wizytówek Wadowic.

Modernizacja obejmuje przebudowę jednego z największych kotłów, które eksploatuje spółka oraz wymianę komina – najwyższej budowli w Wadowicach. W miejsce starego komina stanie nowy, dwupłaszczowy komin stalowy o wysokości 42 metrów i średnicy 0,9 metra (stary miał średnicę 2 metrów), dostosowany do nowych parametrów ciepłowni.

Inwestycja ta ma usprawnić pracę oraz poprawić jakość powietrza w mieście.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy