reklama

Trwa remont linii 117. Utrudnienia przy przejazdach kolejowych

, Gospodarka, Wiadomości, 15.05.2021 11:00, PG
Często piszą do nas mieszkańcy os. Jana Pawła II zbulwersowani stanem przejazdu kolejowego.
Trwa remont linii 117. Utrudnienia przy przejazdach kolejowych

Od zeszłego roku trwa remont linii kolejowej nr 117. Prace jednak odbywają się etapami i często teren budowy zostaje pozostawiony nieuprzątnięty.

Tak np. przez wiele miesięcy było przy wjeździe na os. Jana Pawła II. W końcu spore dziury i wgłębienia zasypano gruzem, ale ten rozsypuje się po całej nawierzchni. Z łatwością można uszkodzić podwozie samochodu.

Niestety, modernizacja linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice - granica województwa potrwa jeszcze przynajmniej do końca tego roku. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dopiero po zakończeniu robót, teren budowy zostanie uporządkowany i przywrócony do stanu pierwotnego. Mieszkańcy muszą uzbroić w cierpliwość.

Prace wykonuje firma Skanska S.A. Obecnie pociągi ponownie nie jeżdżą w związku z budową wiaduktu kolejowego w Kętach.

Po modernizacji pociągi będą jeździły z prędkością 80 km/h. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to koszt 129 mln zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

konfederacjapolskaracja, 15.05.2021 19:11

W tej sytuacji bardziej chodzi o drogę po prawej stronie na terenie osiedla JP2. Droga ta nie należy do gminy a kolej nie chce jej wyremontować. Co chwile pojawiają się tam naowe dziury które są tylko łatane.