Trwa przebudowa Białej Drogi. Szybkie tempo prac zaskakuje [VIDEO]

, Gospodarka, Wiadomości, 16.01.2020 20:10, WB / PG
To jedna z najgorszych dróg w regionie.
Trwa przebudowa Białej Drogi. Szybkie tempo prac zaskakuje [VIDEO]

Trwa przebudowa ul. Biała Droga w Nidku, Wieprzu i Andrychowie. Prace postępują w bardzo szybkim tempie. Z informacji uzyskanych od ekipy budowlanej wynika, że jeśli pogoda na to pozwoli być może uda się zakończyć remont dużo wcześniej niż zaplanowano.

Remont tej dziurawej drogi to koszt aż 13 930 000, 00 zł, z czego 7,3 mln zł powiat pozyskał ze środków unijnych a resztę dołożyły gminy: Wieprz, Andrychów oraz powiat z własnego budżetu. Zakończenie remontu zaplanowano na grudzień 2020 roku.

W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 4 km traktu (1,3 km w gminie Andrychów i 2,7 km w gminie Wieprz). Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie. Prace wykonuje firma DROG-BUD Franciszek Fryc ze Spytkowic.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy