reklama

Trwa projektowanie przebudowy ulicy Bielskiej. Ale prace budowlane ruszą nieprędko...

Gospodarka, Wiadomości, 09.12.2021 16:25, eł

W budżecie powiatu nie zabezpieczono środków na inwestycję.

Trwa projektowanie przebudowy ulicy Bielskiej. Ale prace budowlane ruszą nieprędko...

Mieszkańcy Roczyn niecierpliwie czekają na przebudowę ulicy Bielskiej, którą zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu. Muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bowiem na razie trwa projektowanie inwestycji.

Na początku tego roku napisaliśmy, że Starostwo Powiatowe w Wadowicach przygotowuje się do przebudowy dwóch odcinków ulicy Bielskiej w Roczynach (o łącznej długości ponad 3,5 km), czyli drogi powiatowej wiodącej z Andrychowa do Czańca. To część popularnej trasy do Bielska-Białej, chętnie wybieranej, by ominąć korki na drodze krajowej nr 52. W naszym artykule wspomnieliśmy, że został wyłoniony wykonawca dokumentacji projektowej, którym jest firma AD ECO BAU ze Świniarska.

- Minęło już dużo czasu od czasu, gdy o tym pisaliście. Czy coś się dzieje w sprawie tej przebudowy? Temat jakoś ucichł, a droga jest w coraz gorszym stanie – pyta jeden z naszych czytelników, mieszkaniec Roczyn. Jednak w przypadku takich inwestycji trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wykonawca dokumentacji projektowej ma bowiem jeszcze ponad pół roku na jej opracowanie. Termin, w którym musi się zmieścić, by wywiązać się z zapisów umowy to 13 czerwca.

I to raczej wszystko, co w tej sprawie wydarzy się w przyszłym roku. - W projekcie przyszłorocznego budżetu powiatu zostały zabezpieczone środki finansowe tylko na dokumentację projektową. Nic nie jest planowane, jeśli chodzi o prace budowlane – mówi Piotr Lempart, kierownik Wydziału Dróg Powiatowych w wadowickim starostwie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy