Trwa budowa mostu z Tarniówki do Osieka

, Gospodarka, Wiadomości, 09.08.2018 12:20, PG
Trwa budowa mostu z Tarniówki do Osieka

Do końca września tego roku mają zakończyć się prace przy rozbudowie DW 948 Oświęcim – Kęty i DW 949 Brzeszcze – Osiek. Roboty wykonuje firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia.

Pierwszy z modernizowanych odcinków to ok. 5,8 km drogi wojewódzkiej nr 948, która przebiega m.in. przez Oświęcim i Kęty. Wykonywana jest tam nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe a także przejścia dla pieszych. Powstają także dwa nowe mosty (nad Kanałem Ulgi Nowa Wieś i nad ciekiem wodnym), a w miejscu trzech skrzyżowań (w Łękach, Bielanach i Nowej Wsi) mają być ronda.

Z kolei na drugiej z modernizowanych dróg wojewódzkich – czyli nr 949 – w gminie Osiek zostanie przebudowywanych jest w sumie 1,3 km. Pomimo tego, że trasa przebiega głównie przez niezabudowane tereny (m.in. stawy hodowlane), jest dość niebezpieczna dla kierowców – nawierzchnia nie jest dostatecznie szeroka, brakuje poboczy, którymi mogą poruszać się piesi czy rowerzyści. Tutaj jezdnia została poszerzona do 6m i powstały pobocza o szerokości 2m. Dodatkowo zaplanowano przebudowę dwóch istniejących mostów na potokach: Młynówka i Osieckim, a także zamontowanie barier ochronnych.

Koszt tych inwestycji to prawie 18 mln zł z z czego 85 proc. całej kwoty pochodzi z funduszy unijnych a pozostałą część dokłada Województwo Małopolskie oraz gminy Oświęcim, Osiek oraz miasto i gmina Kęty.


A tak wygląda przebudowa mostu na drodze z Tarniówki do Osieka.

foto: Czytelnik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy