reklama
reklama

Trwa budowa Galerii Andrychów. Takie sklepy na pewno będą w niej działać

Gospodarka, Wiadomości, 10.12.2020 10:30, INFORMACJA PRASOWA
Jak już informowaliśmy, na początku października oficjalnie rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji nowego centrum handlowego – Galerii Andrychów. Inwestycje realizują firmy Acteeum Group i Equilis Europe.
Trwa budowa Galerii Andrychów. Takie sklepy na pewno będą w niej działać

Prace budowlane w Andrychowie ruszyły niezwłocznie po podpisaniu przez inwestorów umowy z generalnym wykonawcą, którym jest KARMAR S.A. Galeria Andrychów to pierwszy w mieście i regionie projekt handlowy realizowany z takim rozmachem, o całościowej powierzchni GLA 24 tys. mkw. Jest to kolejne po Galerii Chełm, wspólne przedsięwzięcie obu inwestorów, które zostanie otwarte jesienią 2021.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mimo utrudnień związanych z epidemią, energia naszego projektu w Andrychowie nie opada. Mało tego, wraz z wyborem generalnego wykonawcy – firmy KARMAR S.A. – i rozpoczęciem prac budowlanych tego kolejnego już projektu komercyjnego w Polsce – entuzjazm zarówno naszych partnerów, w tym najemców, jak i nas inwestorów wciąż wzrasta. Jesteśmy przekonani, że tworzymy niezwykłe, wyjątkowe na skalę miasta i regionu miejsce - wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail Equilis.

Wraz z wyborem generalnego wykonawcy – KARMAR S.A., z dniem 07.10.2020 ruszyły szeroko zakrojone prace budowlane na działce, na której już za niecały rok otwarta zostanie Galeria Andrychów – największy w Andrychowie i regionie Power Center z tak bogatą ofertą i budowany z tak dużym rozmachem.

- Galeria Andrychów jest drugim już projektem Retail realizowanym przez Acteeum wspólnie z Equilis. Przy jego realizacji łączymy zarówno szerokie doświadczenia naszych firm, jak te specyficzne, które nabyliśmy realizując wspólnie projekt otwartej wiosną tego roku Galerii Chełm. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z komercjalizacji naszego obiektu – na dzisiaj zostało zaledwie kilka niewynajętych lokali a na temat każdego z nich toczą się rozmowy z zainteresowanymi najemcami, a przecież jesteśmy na początku budowy. Cieszymy się bardzo z tego, że przechodząc do fazy prac wykonawczych Galerii Andrychów dokonujemy dwóch rzeczy - realizujemy zgodnie z zakładanym planem kolejny projekt, a także udowadniamy, że dobrze opracowane projekty realizowane przez doświadczonych deweloperów osiągają sukces także w szczególnie wymagającym otoczeniu rynkowym. - mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Cetnral Europe.


Na prawie rok przed planowanym otwarciem, Galeria Andrychów jest już niemal całkowicie skomercjalizowana, mając podpisane umowy najmu dla ponad 90% powierzchni. Wśród marek, których sklepy powstaną w andrychowskim Power Center są znane i popularne sieci takie jak Leroy Merlin, Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Divers, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort oraz atrakcyjne sklepy o charakterze lokalnym.

- Power Center Galeria Andrychów, jest drugim po Galerii Chełm, realizowanym wspólnie z Equilis i Acteeum projektem budowlanym. Jest to wyraz zaufania naszych partnerów do nas, jako generalnego wykonawcy. Jesteśmy również pod wrażeniem rozwoju rynkowego obu firm i mamy nadzieję uczestniczyć w realizacji dalszych ciekawych przedsięwzięć. Cieszy mnie także fakt, że miasta, takie jak Andrychów, mają możliwość rozwoju dzięki powstającym obiektom komercyjnym, którego przykładem jest Power Center. To ważny element lokalnej ekonomii miasta. Jako generalny wykonawca tej inwestycji, będziemy starali się prowadzić prace jak najmniej uciążliwie dla okolicznych mieszkańców, z poszanowaniem lokalnych uwarunkowań i środowiska. - wyjaśnia Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A.

Wybrany właśnie generalny wykonawca – KARMAR S.A. – zrealizuje nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt handlowy w formacie Power Center, o ogólnej powierzchni GLA 24 tys. mkw. Działka, na której powstanie nowe centrum handlowe zlokalizowana jest u zbiegu ulic Krakowskiej, Biała Droga oraz Przemysłowej z bezpośrednim dostępem do drogi krajowej oraz w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów. Galeria Andrychów zaoferuje 38 lokali handlowych oraz 680 miejsc parkingowych.

Otwarcie galerii planowane jest w trzecim kwartale 2021 roku.

INFORMACJE PRASOWA

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 10.12.2020 15:46

Andrychów od otwarcia MD jest conajmniej o 50% bardziej zakorkowany

oshin22, 10.12.2020 13:23

Problemem będzie: że wielkie korki będą jeszcze większe w Mieście utkanym z "Atrakcji". Jeden MAC rozłożył to miasto ruchowo. Rondo pewnie pomoże ale już widze je zapchane bo wlot do Andrychowa od Kęt będzie stał... Niemniej kibicuje inwestorom nawet jeśli to "warszawka" bo cos sie tu wreszcie dzieje. I mam nadzieję że ktoś w końcu zablokuje głupie plany rozwalenia Choczni i budowy kolejnych sklepów TAM.