reklama

To wygląda strasznie! W końcu ruszy naprawa strefy ekonomicznej w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 24.09.2021 20:15, eł
Umowa z wykonawcą została podpisana.
To wygląda strasznie! W końcu ruszy naprawa strefy ekonomicznej w Andrychowie

Już ponad miesiąc temu rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie i realizację projektu naprawczego w jej obrębie. Na razie jednak po całym jej obszarze hula wiatr, a na uszkodzonych przez osuwisko drogach imprezują miłośnicy libacji pod chmurką.

O sprawie strefy aktywności gospodarczej pisaliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy. W wyniku przemieszczenia mas ziemnych uszkodzony został nowy asfalt na długości 15 m i rozsunął się mur oporowy. Na powierzchni części terenu strefy pojawiły się też kawerny (puste przestrzenie).

Dodajmy, że ta sprawa dotyczy tylko fragmentu całego obszaru. Na pozostałym terenie nie ma problemów. W tej chwili jest tam budowany jeden zakład, a na wiosnę ma ruszyć budowa drugiego.

Gmina oraz inspektor nadzoru sugerują, że osuwisko powstało w wyniku działań wykonawcy budowy strefy - firmy Tombet. Firma z tym nie zgodziła, twierdząc, jakoby błąd tkwił w dokumentacji projektowej. Jej zdaniem, podczas planowania budowy strefy ekonomicznej teren nie został właściwie sprawdzony pod kątem osuwiskowym. Zabrakło badań geologicznych i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla potrzeb planowania przestrzennego.

Sprawa trafiła do prokuratury, sądu, a nawet CBA.

Niezależnie od tego ruszyły działania, by ustabilizować grunt na spornym obszarze strefy i usunąć spowodowane przez osuwisko zniszczenia. Ponad miesiąc temu wyłoniony został wykonawca tych prac – spółka FBSerwis z Warszawy, jedyna, która złożyła ofertę w przetargu o wartości 6,3 mln zł.

- Końcem sierpnia została z nią podpisana umowa w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W tej chwili trwa procedura prac naprawczych – informuje Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa.

Dodajmy, że firma FBSerwis buduje aktualnie obwodnicę Kęt.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy