reklama
reklama

To już w ten weekend! Zmiana czasu na zimowy

Gospodarka, Wiadomości, 28.10.2023 07:00,
To świetna wiadomość dla osób, które uwielbiają dłużej pospać.
To już w ten weekend! Zmiana czasu na zimowy

Przejście z czasu letniego na astronomiczny, potocznie zwany zimowym, daje nam jedną dodatkową godzinę w najbliższy weekend.

Zegarki cofamy w nocy z soboty na niedzielę (28/29 października) o godz. 3:00 na 2:00. To świetna wiadomość dla osób, które uwielbiają dłużej poleżeć w łóżku w niedzielny poranek. A kto tego nie lubi?

Obecnie rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w prawie 70 krajach na świecie. Kilka lat temu w Unii Europejskiej pojawił się pomysł, aby zrezygnować z tych zmian. W 2018 w UE przeprowadzono nawet konsultacje społeczne w tej sprawie. Spośród 4,6 mln ankietowanych, aż 84% osób opowiedziało się za zniesieniem zmian czasu. Ostatecznie sprawa jednak została odłożona "na później".

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy