reklama

To już w ten weekend! Zmiana czasu na zimowy

Gospodarka, Wiadomości, 28.10.2023 07:00,
To świetna wiadomość dla osób, które uwielbiają dłużej pospać.
To już w ten weekend! Zmiana czasu na zimowy

Przejście z czasu letniego na astronomiczny, potocznie zwany zimowym, daje nam jedną dodatkową godzinę w najbliższy weekend.

Zegarki cofamy w nocy z soboty na niedzielę (28/29 października) o godz. 3:00 na 2:00. To świetna wiadomość dla osób, które uwielbiają dłużej poleżeć w łóżku w niedzielny poranek. A kto tego nie lubi?

Obecnie rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w prawie 70 krajach na świecie. Kilka lat temu w Unii Europejskiej pojawił się pomysł, aby zrezygnować z tych zmian. W 2018 w UE przeprowadzono nawet konsultacje społeczne w tej sprawie. Spośród 4,6 mln ankietowanych, aż 84% osób opowiedziało się za zniesieniem zmian czasu. Ostatecznie sprawa jednak została odłożona "na później".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy