reklama

To dlatego Andrychów nie dołoży się do połączeń busowych do Wadowic

, Gospodarka, Wiadomości, 03.01.2023 13:40, red
Powód jest oczywisty.
To dlatego Andrychów nie dołoży się do połączeń busowych do Wadowic
W weekend informowaliśmy, że od 2 stycznia uruchomione zostaną tylko dwa z siedmiu zakładanych nowych połączeń busowych międzygminnych w powiecie wadowickim: Jaszczurowa - Wadowice i Wadowice - Kalwaria.

Falstartem zakończyła się m.in. próba uruchomienia nowych połączeń na linii Andrychów - Wadowice. Przypomnijmy, że w grudniu do Starostwa Powiatowego w Wadowicach wpłynęło kilka odpowiedzi na zapytanie ofertowe w sprawie świadczenia połączeń na tej linii. Najtańszą ofertę zaprezentowała firma Leszka Janiso z Roczyn i została wybrana. Za roczną obsługę trasy miała otrzymać prawie 400 tys. zł. dopłat.


Po tej decyzji wielu pasażerów było w szoku, bo przewoźnik z Roczyn (działa pod różnymi firmami z siedzibą w Roczynach) już świadczy komercyjne usługi (jako monopolista) na tej trasie, a jak to robi – wiadomo. Nie brak słów krytyki na jakość tych usług. W internecie jest mnóstwo krytycznych komentarzy pasażerów. Teraz przewoźnik miałby otrzymywać rekompensatę z budżetu do każdego przejechanego kilometra za świadczenie usługi w postaci kilku połączeń dziennie - w każdą ze stron, według zaproponowanego przez starostwo rozkładu jazdy.

Jak już informowaliśmy, władze gminy Andrychów odmówiły przekazania dofinansowania na tę linię. Dlaczego? Magistrat andrychowski upublicznił we wtorek (3.01) pismo z uzasadnieniem, jakie skierowane zostało do powiatowych władz w tej sprawie.

W skrócie: władzom Andrychowa zależało wprowadzeniu konkurencyjności i poprawy jakości połączeń na tej trasie, a tego - według samorządowców - nie gwarantuje wybrany przewoźnik.

- Skoro Andrychów nie dopłaci, to my nie będziemy w ogóle uruchamiać tych połączeń i będzie tak jak do tej pory – mówił nam kilka dni temu starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Poniżej zamieszczamy pismo, jakie wysłały władze Andrychowa do władz powiatu wadowickiego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bg, 05.01.2023 05:05

Gruba pijesz?

bg, 05.01.2023 05:05

Anna jak tam twoja niepełnosprawność intelektualna? Renta by się przydała?

bg, 05.01.2023 05:03

Gruba pijesz?

annap, 04.01.2023 18:26

Potwierdzam wszystko to co napisała osoba poniżej. Pan "Nie trzaskać drzwiami" przechodzi wszelkie granice i nie powinien pracować jako kierowca. Brak kultury to delikatnie powiedziane. Wrzeszczy jak opętany na ludzi, a młodzież traktuje jak psy. Wiele razy krzyczał na kobiety i starsze osoby, jak zamknęły trochę głośniej drzwi żeby "wyżywały się na mężu albo kochanku". Gdy ktoś mu zwróci spokojnie uwagę, aby trochę uważał na słowa, to jeszcze się nakręca bardziej. Odgrażał się wiele razy: "ostatni raz ze mną jedziesz", a skargi pisać na niego możemy do papieża i pana boga, a on i tak ma to gdzieś.

niepowiemnara, 03.01.2023 23:06

Busy janiso to jakiś żart. Najgorszy jest ten gruby pan, który traktuje pasażerów jak śmieci. Mogłabym zacząć teraz wyliczać ile razy poniżył i nawrzeszczał (bo nawet krzykiem nie mogę tego nazwać) mnie, albo innych pasażerów (w tym osoby starsze, matki z dziećmi czy uczniów jadących do lub ze szkoły). Traktowanie w tych busach to po prostu masakra, busy się spóźniają, czasem w ogóle nie jeżdżą dlatego często jest przesyt ludzi i bardzo dużo z nich zostaje na przystankach. Wspomnę także o uczniach szkół ponadpodstawowych jako jedna z nich, gdyż np w zimę gdy jest OKROPNIE zimno i każdy marźnie taki bus sobie nie pojedzie i weź tu czekaj w takie zimno kolejne 40 minut (bo tyle busik się spóźnia) no po prostu ręce opadają...

NIE bo NIE, 03.01.2023 20:29

Ten przewoźnik powinien być usunięty. Ludzi traktuje jak śmieci. Powiat się ośmieszył. Sprawa śmierdzi na odległość! Brawo Andrychów za odwagę, było by jeszcze gorzej, bezkarność nie było by końca.

annap, 03.01.2023 17:50

Brawo dla Burmistrza Andrychowa!! Dopłacać do tego monopolisty to skandal. Osoby dojeżdżające do Wadowic wiedzą jak sprawa wygląda i mają już tego przewoźnika dość!! W ogóle sprawa przetargu Starostwa powinna zostać nagłośniona w mediach na skalę kraju i to jak najszybciej.

Koniczynka, 03.01.2023 15:49

Monopolista jeżdżący na trasie Andrychów Wadowice w nagrodę od starosty miał dostać dofinansowanie do linii która jest aktywna. To nie jest nowa linia!!!! Czyżby układy??? Zablokowali w Wadowicach konkurencję na tej trasie a teraz chcieli dać za darmo prawie pół miliona firmie janiso. To jest skandal. Tym powinny się zająć odpowiednie organy ścigania.

cath, 03.01.2023 14:45

Janisy czy Janiso?

obserwator2012, 03.01.2023 14:32

Autobus jeżdżący co godzinę punktualnie by wystraczył. nie bus , tylko autobus.