To bez sensu. Śmieci nad Wieprzówkę, a właśnie je wywożą spod domów

, Gospodarka, Wiadomości, 25.11.2020 15:20, NEWSY CZYTELNIKÓW
Jest drogo, ale przecież śmieci mimo wszystko odbierane są spod domów.
To bez sensu. Śmieci nad Wieprzówkę, a właśnie je wywożą spod domów
W czwartek radni z Andrychowa będą podejmować uchwałę w sprawie podwyżki opłaty za wywóz śmieci - z 20 na 23 zł od osoby miesięcznie. W tej opłacie mieści się także wywóz odpadów wielkogabarytowych spod domów - zwykle dwa razy w roku.

Jest drogo, ale mimo wszystko w ramach opłaty odpady są odbierane spod posesji. Stare meble czy opony, odbierane są właśnie w październiku i listopadzie. Nie wiadomo więc dlaczego odpady nadal lądują w lasach, zagajnikach czy nad Wieprzówką.

Nowe "składowisko" pojawiło się niedawno w rejonie od mostu kolejowego po stronie działek rekreacyjnych - informuje nas mieszkaniec Andrychowa.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

88888, 25.11.2020 19:28

Co z tego że biorą z pod domów jak większość jest lista żeczy których nie zabierają niż tych których można wystawić do wywozu. Oni poprostu zbierają to z czym nie mają problemy utylizacji.

Burakz wiejskiej , 25.11.2020 16:40

dobry sprzeciw wobec podwyżki, pomimo że płacę będę wywoził śmieci tu i ówdzie, będzie zabawnie

oshin22, 25.11.2020 15:50

Bez sensu to jest to, jak mieszkańców (swoich pracodawców) traktują takie firmy jak ZGK. Tego nie wolno, to nie w tym worku, to sobie zawieź sam (przy taaaakiej stawce - już drożej niż w Niemczech). Póki nie będą zabierać faktycznie wszystkich odpadów puty będzie segregacja na 3 frakcje : dzienne kominowe, nocne kominowe i leśne....