reklama

Tereny pod zabudowę mieszkaniową na sprzedaż. Cena mocno w dół!

, Gospodarka, Wiadomości, 01.09.2022 19:13, eł

To już druga próba sprzedaży.

Tereny pod zabudowę mieszkaniową na sprzedaż. Cena mocno w dół!

Ceny nieruchomości idą do góry, ale w Andrychowie można właśnie kupić dwie duże działki przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną za prawie milion złotych mniej niż kilka miesięcy temu. Pierwotna cena nikogo nie skusiła. Zabrakło chętnych do udziału w przetargu.

Są to podłużne parcele o łącznej powierzchni ponad 1,75 ha, położone przy ulicy Żwirki i Wigury, (w sąsiedztwie bloku nr 75) i ciągnące się w kierunku Tkackiej. Grunt stanowi własność gminy Andrychów, ale pozostaje w wieczystym użytkowaniu Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest on przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, czyli bloki lub domy szeregowe. Obecnie nie ma na nim niczego prócz trawy.

Pierwszy przetarg zaplanowany był na 22 kwietnia, ale z powodu braku zainteresowania ofertą w ogóle się nie odbył. Cena wywoławcza za sprzedaż prawa wieczystego do tych nieruchomości, proponowana wówczas przez spółdzielnię, wynosiła prawie 3,7 mln zł (nie licząc podatku VAT). Ponieważ nie skusiła ona żadnego oferenta, tym razem została obniżona o prawie milion. Nowa cena wywoławcza to dokładnie 2 766 750 zł plus VAT. Przetarg został zaplanowany na 26 września. Odbędzie się on o godzinie 11.00 w siedzibie spółdzielni przy przy ulicy Włókniarzy.

Czy tym razem znajdzie się chętny? Mieszkańcom bloków przy ulicy Żwirki i Wigury niespecjalnie na tym zależy. Cenią sobie bardzo to, że ich osiedle jest małe i zielone, a z okien wielu mieszkań roztacza się piękny widok na wzniesienia Beskidu Małego. Powstanie nowych budynków może zniweczyć te walory.


Foto: Geoportal

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy