reklama
reklama

Ten ogród ma się stać miejscem przyciągającym ludzi

Gospodarka, Wiadomości, 16.06.2024 08:13, eł
Ruch tam na pewno będzie spory, aczkolwiek niekonieczne z powodu atrakcyjności tego miejsca.
Ten ogród ma się stać miejscem przyciągającym ludzi

Minęły już dwa lata od czasu, gdy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiedział wykonanie w mieście nowej atrakcji turystycznej – Ogrodu Pielgrzyma. Teraz w końcu ogłoszony został przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Okazuje się, że ma ona służyć głównie odwiedzającym Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Będzie tam można bowiem kupić bilety do muzeum i zostawić bagaż w przechowalni.

Ogród Pielgrzyma powstanie tam, gdzie teraz znajduje się porośnięty trawą i ogrodzony kamiennym murem skrawek niezabudowanego terenu w samym centrum Wadowic, tuż obok Muzeum Miejskiego i naprzeciwko Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II – po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Latem odbywały się tam czasem klimatyczne koncerty czy inne imprezy plenerowe. Teraz ogród najczęściej służy amatorom alkoholowych libacji pod chmurką. Ale ma się to zmienić.

Ogłoszony już został przetarg na wykonanie tam Ogrodu Pielgrzyma. W ramach inwestycji, na którą w tegorocznym budżecie gmina Wadowice zarezerwowała 2,7 mln zł, ma powstać budynek o prostej bryle, na rzucie nieregularnego prostokąta o wymiarach 6 x 11,5 m, w którym będą się mieściły między innymi kasy z biletami do muzeum papieskiego oraz toalety.

W planach jest też utworzenie altany oraz ogrodu zimowego. Wokół budynku znajdą się miejsca odpoczynku dla pielgrzymów z małym placem zabaw i ogrodem sensorycznym. Ma też zmieścić się tam niewielka scena i przechowalnia bagażu. Stary kamienny mur zostanie wyremontowany, oświetlenie zmodernizowane, a cały teren objęty monitoringiem.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają jeszcze trochę czasu na składanie ofert. Upłynie on 20 czerwca o 10.00. Wykonawca będzie miał 270 dni na przeprowadzenie całej inwestycji.

Tak ma wyglądać Ogród Pielgrzyma:
Wizualizacje i foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 16.06.2024 09:59

Jaki piękny jest dziewiczy, niedotknięty ręką ludzką skrawek zieleni w centrum miasta. Z pewnością i tam biegał i bawił się młody Święty.