reklama

Takie inwestycje planują na 2020 rok w Kętach

, Gospodarka, Wiadomości, 22.11.2019 20:25, PG
Zobaczcie, co zaplanowano na przyszły rok w gminie Kęty.
Takie inwestycje planują na 2020 rok w Kętach

Dochody budżetu gminy Kęty na 2020 rok wyniosą ponad 158 mln zł. Z kolei wydatki – 167 mln zł, w tym wydatki majątkowe czyli na inwestycje ponad 20 mln zł (w tym 6 mln zł dotacji zewnętrznych).

Deficyt budżetowy w kwocie prawie 9 mln zł zostanie pokryty przychodami z emisji obligacji .

Projektem budżetu na przyszły rok zajmą się radni.

Z projektu jednak wynika, że prawie milion złotych przeznaczone zostanie na budowę ścieżek rowerowych i chodnika w Bielanach wzdłuż drogi wojewódzkiej, prawie osiem milionów zł na budowę obwodnicy a ponad cztery miliony zł na remont kamienicy nr 13 w Rynku. Są to inwestycje, o które gmina stara się od lat, i na które pozyskała środki zewnętrzne.

Znajdą się też pieniądze z programu Czyste powietrze na wymianę ogrzewania.


Poniżej wykaz wszystkich inwestycji na 2020 rok:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 23.11.2019 11:24

Skromne uwagi skromnego mieszkańca Kęt - na obligacjach powinien widnieć wizerunek obecnych burmistrzów ,żeby potomni dowiedzieli się komu zawdzięczamy obecny stan finansów gminy. - kęccy gospodarze będą wydawać kilka milionów złotych na początek inwestycji której nie będzie końca, na którą gminę po prostu nie stać, a która w tej zaplanowanej fazie stworzy gehennę mieszkańcom ulicy Staszica - czy tworzenie "klubokawiarni" można nazwać inwestycją ? Panowie burmistrzowie od ok.4 lat trwa program rewitalizacji kęckiego rynku ,może przypomnę :rewitalizacja - ożywienie, przywrócenie do życia. I co ? I ... ! Nadal tylko kwiecista mowa i kilka do tego kwiecistych klombów.