reklama

Tak wygląda teraz centrum Przytkowic

, Gospodarka, Wiadomości, 28.08.2018 09:53, INFORMACJA PRASOWA
Mieszkańcy Przytkowic będą mieli teraz bardziej komfortowy dojazd do najważniejszych miejsc w wiosce.
Tak wygląda teraz centrum Przytkowic

w centrum oddano do użytku kolejny zmodernizowany odcinek drogi powiatowej. Od początku roku drogowcy ze Starosta Powiatowego w Wadowicach wyremontowali już ponad 14 kilometrów swoich nawierzchni.

Remont drogi Przytkowice-Jaśkowice objął 600-metrowy fragment powiatówki, stanowiącej dojazd do najważniejszych miejsc w wiosce: budynku OSP, szkoły podstawowej i pięknego kościoła pw. Przenajświętszej Trójcy.

- To kolejny wyremontowany odcinek tej drogi. W ciągu ostatniej kadencji wyremontowano już 1,7 km trasy Przytkowice-Jaśkowice. Standard jazdy po drogach utrzymywanych przez powiat wadowicki systematycznie ulega poprawie – mówi radny powiatowy z Kalwarii Zebrzydowskiej, Marek Cimer.

Asfalt na drogach powiatowych leje się w tym roku strumieniami. Od początku wiosny budowlańcy na zlecenie starostwa zmodernizowali już ponad 14 kilometrów nawierzchni, takich jak m.in.: Roków-Babica (2 kilometry), ul. 3 maja w Lanckoronie (2 kilometry), ul. Wspólna w Woźnikach (1 kilometr), ul. Górna we Frydrychowicach (900 metrów), Barwałd G. (600 m.), Gierałtowice-Brzosy (600 m.), Sosnowice-Paszkówka (600 m.), ul. Akacjowa w Przybradzu (550 m.), Przytkowice-Leńcze (500 m.), ul. Centralna we Frydrychowicach (500 m.), Spytkowice-Poręba Żegoty (500 m.), ul. Racławicka w Sułkowicach-Bolęcinie (300 m.), Jaszczurowa (300 m.), ul. Dworcowa w Kalwarii Zebrzydowickiej (250 m.), Nowe Dwory-Marcyporęba (250 m.), ul. Tkacka w Andrychowie (250 m.), ul. Drapówka w Choczni (220 m.) i Stryszów (200 m.).

Cały czas prowadzone są również trzy wielkie inwestycje: budowa chodnika w Kleczy, stabilizacja „Piekielnego Osuwiska” w Tomicach oraz przebudowa blisko 3,5 km drogi stanowiącej połączenie Wadowic z Krakowem, na odcinku Wyźrał-Tłuczań.

- Jeszcze kilka lat temu wjazd z sąsiednich powiatów do wadowickiego oznaczał koniec równej drogi i początek dziur i wybojów. Myślę, że od tego czasu sporo się zmieniło. Teraz to nasze drogi świecą przykładem – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

To jednak nie wszystko, bo trwają przetargi na kilkanaście innych inwestycji, zarówno jeśli chodzi o remonty dróg i mostów oraz budowę chodników. Tegoroczny plan zakłada 25 km wyremontowanych dróg, co w całej kadencji da pokaźną liczbę 80 km nowych nawierzchni, 3 nowo-wybudowane mosty oraz kilkanaście kilometrów wybudowanych chodników. To zdecydowany rekord w całej blisko 20-letniej historii powiatu wadowickiego.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy