Tak powstają drogi, które mają być wizytówką miasta [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 22.09.2020 13:10, PG

Prace przy przebudowie ul. Sienkiewicza i ul. Lwowskiej w Wadowicach idą pełną parą.

Tak powstają drogi, które mają być wizytówką miasta [FOTO]

Remont ul. Sienkiewicza wykonuje firma Strabag za 11 mln zł. Przebudowa obejmuje wymianę nawierzchni na odcinku 650 metrów, budowę chodników oraz parkingów (na ponad 130 miejsc), a także wymianę oświetlenia. Droga jest nieprzejezdna ale remont ma zakończyć się już w listopadzie br.

Duże utrudnienia w ruchu spotykają kierowców również na ul. Lwowskiej, której przebudowa potrwa aż do 2021 roku.

Ruch odbywa się tam wahadłowo. Jednym pasem. Obecnie wymieniana jest sieć kanalizacyjna i wodociągowa.

Jak poinformował niedawno burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, prace idą zgodnie z planem i tak jak zapowiadano, I etap przebudowy na odcinku od ronda generała Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Legionów i Poprzeczną, zakończy się jeszcze w tym roku. Z początkiem przyszłego roku rozpocznie się II etap przebudowy na odcinku od wadowickiego rynku do skrzyżowania ulicy Poprzecznej i Legionów.

Koszt prac to blisko 15 milionów złotych, z czego aż 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku.

Otwarto już remontowany w tym samym czasie most na Skawie, ale raczej nie zmniejszyło to utrudnień w ruchu.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy