reklama
reklama

Tak Andrychów bada jakość powietrza

Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2017 16:25, ks
W tym tygodniu na terenie gminy Andrychów zamontowano kilkanaście specjalnych czujników. Teraz każdy może sprawdzić, jakiej jakości powietrzem oddycha.
Tak Andrychów bada jakość powietrza
Jakość powietrza do tej pory była na bieżąco monitorowana m.in. w Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej czy w Kętach. Teraz również mieszkańcy gminy Andrychów będą mogli na bieżąco sprawdzać, jakim powietrzem oddychają.

W tym tygodniu na zlecenie magistratu krakowska firma Airly zamontowała specjalne sensory, badające jakość powietrza. Urządzeń jest 12, a zamontowane zostały na terenie całej gminy w takich lokalizacjach:

- Andrychów: ul. Krakowska, ul. Lenartowicza, ul. Batorego, ul. Dąbrowskiego
- Inwałd ul. Wadowicka
- Zagórnik ul. Szkolna
- Rzyki os. Szczęśniaki
- Sułkowice: ul. Racławicka, ul. Centralna
- Targanice ul. Beskidzka
- Brzezinka ul. Słoneczna
- Roczyny ul. Bielska

Pieniądze na zakup sensorów – 16 tys. zł – przekazała ostatnio Rada Miejska. To jeszcze nie wszystko – roczny abonament za utrzymanie całego systemu kosztuje 8,8 tys. zł.


- Dzięki temu już dziś mamy pełną informację na temat poziomu zanieczyszczeń (w tym zawiesiny pyłów), temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza
– informują andrychowscy urzędnicy.

Odczyty z czujników można na bieżąco sprawdzać na stronie:
https://map.airly.eu/pl/#latitude=49.86110&longitude=19.35447



W piątek (13.10) powietrze było dobrej jakości, ale pewnie wkrótce wraz z nastaniem jesiennych chłodów i sezonem grzewczym to się zmieni...
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 16.10.2017 06:01

Poza tym powinien być większy nacisk na wspólne kotłownie i odnawialne źródła energii np. geotermię. Każda z kolejnych partii rządzących robi z górnictwem dokładnie to samo - wiecie dlaczego. Gdyby ludzie mieli do wyboru węgiel za 3000 lub czysto za 3500 to by była alternatywa.

specnarz, 16.10.2017 05:56

Kotły i opał coraz droższe to ludzie będą więcej kombinować bo dla wielu ogrzewanie domu w zimie to bardzo mocne obciążenie budżetu. Poza tym trzeba jeszcze się trochę postarać żeby dobrze palić, bo mój sąsiad ma nowoczesny piec z podajnikiem a rozpala go codziennie i robi więcej dymu niż mój 30 letni kopciuch przez cały tydzień.

maly, 14.10.2017 07:45

Dokładnie

Laguna007, 13.10.2017 19:13

Szkoda gadać.

ulubieniec, 13.10.2017 18:03

To tak, jakby lekarz chciał pacjenta leczyć badaniami.

zandrychowa, 13.10.2017 16:41

Badań można byle nie była to sztuka dla sztuki a przyniosło to jakieś efekty.Szkoda rząd się za to nie weźmie tylko pompuje w górnictwo kolejne miliony