Tajemnicze paliki na Pańskiej Górze. O co chodzi?

, Gospodarka, Wiadomości, 22.05.2020 09:30, red
Pytają mieszkańcy, którzy w ostatnich dniach odwiedzają Pańską Górę.
Tajemnicze paliki na Pańskiej Górze. O co chodzi?
W wielu miejscach na pańskiej Gorze pojawiły się ostatnio pomalowane paliki. O co chodzi? O przygotowywaną wielką inwestycję, jaką ma być rewitalizacja Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego.

W listopadzie ubiegłego roku władze Andrychowa rozstrzygnęły przetarg w sprawie kompleksowego zagospodarowania przestrzeni rekreacyjnej i parkowej Pańskiej Góry. Zadania w formie „zaprojektuj-wybuduj” podejmie się firma Arco z Oświęcimia. Koszt całej inwestycji wynosi 19 mln zł. Gmina otrzyma na ten cel 12 mln zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Zmienić swoje oblicze ma również pobliski Staw Anteckiego będący niegdyś zbiornikiem dostarczającym wodę do pobliskiego młyna. Zbiornik ma zostać wybudowany na nowo (został zalany podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku), a Pańska Góra ma być odpowiednio zagospodarowana.


Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie. Nastąpi też demontaż istniejącego ogrodzenia Ogródków Działkowych i jego budowa w zupełnie nowej lokalizacji. Wykarczowany zostanie także „Sad”, ale powstaną nowe nasadzenia. Wybudowane zostaną groble, na których także będzie trasa pieszo-rowerowa.

Dużą atrakcją będzie też, na pewno, pomost spacerowy. Ma być zielona strefa rekreacji i wypoczynku dla dorosłych oraz urządzenia zabawowe dla dzieci.

Dodatkowo nowy zbiornik ma pełnić funkcję retencyjne.Samo stworzenie tego wszystkiego ma potrwać 2,5 roku.

Aktualnie w ramach podpisanej z wykonawcą umowy trwają przygotowywania do tej inwestycji - wykonywane są prace projektowe, pomiary itp. I stąd właśnie tajemnicze paliki.


Tak prezentuje się wizualizacja odnowionej pańskiej Góry i Stawu Anteckiego.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 22.05.2020 13:00

Szkoda tylko, że w tej całej rewitalizacji pominięto stadion.

jaskinek, 22.05.2020 12:00

Zbrojne ramię UM, nie potrafi sobie poradzić z małolatami w parku i nad rzeką,co stanowi ułamek przyszłego terenu rekreacyjnego.Wieszczę niezłe imprezki na Pańskiej Górze :(

martin79, 22.05.2020 09:24

To mi się podoba. Do tego jeszcze trzeba zmienić mentalnosc Polaków, bo na Pańskiej mamy "małe"wysypisko smieci w tej chwili.........

kamieni.kupa, 22.05.2020 09:23

Sad to miejsce libacji alkoholowych i orgii seksualnych, więc dobrze, że go wykarczują.

bracki7, 22.05.2020 09:02

Ogólnie fajnie - bardzo mi się podoba. A co z wieżą widokową? Też miała być a jakoś tak temat umarł..