reklama

Ta droga nie nadaje się do jazdy. A mieszkańcy nie zgadzają się na remont

, Gospodarka, Wiadomości, 12.05.2021 15:40, DK
Chodzi o ulicę Jana Kantego w Bulowicach.
Ta droga nie nadaje się do jazdy. A mieszkańcy nie zgadzają się na remont

Już w 2015 roku! pisaliśmy o sprawie remontu ulicy Jana Kantego: Burmistrzu, co z tymi remontami dróg?

Fragment Ul. Stara Droga został wyremontowany, podobnie jak ulice Witkowska i Lipowa. Wszystkie znajdują się w Bulowicach. To jednak kropla w morzu potrzeb.

O ul. Jana Kantego najwyraźniej zapomniano. Kierowcy są bardzo zdenerwowani i nie wyobrażają sobie kolejnych lat z taką jezdnią.

Dowiedzieliśmy się, że jezdnia nie może zostać wyremontowana póki nie zostanie uregulowany jej status prawny. Pod jezdnią wciąż znajdują się tereny należące do sąsiadujących z nimi posesji, a niektórzy mieszkańcy nie chcą się zrzec praw do tych niewielkich połaci terenu.

- Ta problematyczna sprawa ciągnie się już bardzo długo. Mieszkańcy musieliby się zrzec praw do gruntu. Dlatego też z przyczyn własnościowych, nieuregulowanego stanu prawnego nie możemy wyremontować tego fragmentu jezdni. Podobnie zresztą jest z wieloma innymi ulicami w Bulowicach. Natychmiastowego remontu potrzebują ul. Świerkowa, ul. Olszyny czy ul. Północna - mówi nam Sołtys Bulowic oraz radny Rady Miejskiej w Kętach Janusz Kruczała

jana kantego bulowice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 14.05.2021 05:42

Takich spraw są tysiące w całym kraju a już nie jeden program typu UWAGA czy INTERWENCJA poruszał taki problem. Są ludzie i skór.....ny taki z tego morał

Jan_Korba, 13.05.2021 11:19

Jak mieszkańcy nie zgadzają się na remont, skoro nikt nie był nawet pytać. Zgoda domyślna czy też wyczytana wola mieszkańców ze szklanej kuli?

Jan_Korba, 13.05.2021 11:16

Jakoś dało się wyremontować jeden kawałek tej drogi w ramach budżetu obywatelskiego. Kilkanaście lat temu, gdy stałem się właścicielem działki przy tej drodze, za namową geodety zwróciłem się pisemnie do Urzędu Gminy w Kętach z zapytaniem o propozycję rozwiązania problemu jakim jest kawałek mojej działki pod opisywaną drogą. Od 20 lat nikt z kęckiego magistratu się nie odezwał w tej sprawie. A ja mam pytanie, co pan sołtys zrobił w tej sprawie? Bo widzę tylko rozłożone szeroko ręce no i "nie da się nic z tym z zrobić". A mieszkańcy będą się dalej tłukli po dziurach.

bullcock, 13.05.2021 08:17

Haha, sami się zrzeknijcie swojej własności dla wspólnego dobra, wszyscy ci, którzy narzekają

optimal, 12.05.2021 20:31

Jakie zrzec się? Gmina powinna te tereny odkupić.

gepard czester, 12.05.2021 19:31

Trzeba tym zachłannym cwaniaczkom odciąć prąd, wodę i gaz, bo te wszystkie instalacje biegną przez prywatne grunty.