reklama

Szokująca podwyżka za ogrzewanie

, Gospodarka, Wiadomości, 21.11.2021 09:20, DK
Ceny za ogrzewanie mocno w górę.
Szokująca podwyżka za ogrzewanie

Zarządcy nieruchomości w Andrychowie otrzymują pierwsze rachunki za nowy sezon grzewczy.

- Jesteśmy jako wspólnota przerażeni cenami za ciepło w tym roku. Podejrzewaliśmy, że będziemy musieli w przyszłym roku podnieść kwoty za ogrzewanie, którzy właściciele mieszkań opłacają w czynszu, o 10-30 groszy za metr. Okazuje się jednak, że mocno nie doceniliśmy sytuacji. Ceny poszybowały tak mocno, że zamiast kilkudziesięciu groszy, będziemy musieli podnieść cenę o 2-3 złote!” - mówi nam przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej w centrum Andrychowa.

Jak relacjonują zarządcy wspólnoty:

- W ubiegłym- 2020 roku w październiku zużyliśmy 55 Gigadżuli a zapłaciliśmy 2700 złotych, natomiast w tym roku, zużyliśmy 45 Gigadżuli ale zapłaciliśmy za to już 4800 złotych. Taka podwyżka jest nie do zaakceptowania. Dostarczyć ciepło przecież trzeba!

Taka podwyżka będzie wiązała się najprawdopodobniej z podwyżką cen najmu. W końcu właściciel mieszkania nie weźmie opłat za dostarczane ciepło na siebie, a na najemcę. Oznacza to, że w 2022 roku ceny najmu w Andrychowie znowu w górę...

O sytuację zapytaliśmy elektrociepłowni Andrychów. Czekamy na odpowiedź.,

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 24.11.2021 00:52

@Archanioł Michał - dobre :-) tylko pamiętajmy, że śmiech naszą ostatnią linią obrony...

Archanioł Michał, 23.11.2021 22:32

@ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! wiem , że to COŚ Cię buguje, a mnie NIE LUBI i co z tego? To po prostu represyjne narzędzie międzynarodówki tłamszącej ostatnie powiewy wolności. I nie ma tu nic do śmichu.

FeelFree, 23.11.2021 19:29

@mamNewsa - "@madzia - Proszę niech redakcja porówna ceny i skale podwyżek w blokach spółdzielni i tych gdzie ciepło dostarcza miasto. Jeśli to prawda że mieszkańcy spółdzielni mieli mniejsze podwyżki to dużo to mówi. To samo porównanie cen i skali podwyżek powinno dotyczyć małych najemców lokali użytkowych od miasta i dużych firm. Pozdrawiam" - "@Archanioł Michał - ILE KOSZTUJE GJ DLA GALERII ?"

FeelFree, 23.11.2021 19:26

@ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! - https://jaktosie.pl/jak-uzywac-klawisza-f5-aby-odswiezyc-strone-jesli-to-nie-dziala-ostateczne-rozwiazanie/

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 18:57

I teścik hhhhhhiiiiiihhhiiiii znowu działa

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 18:56

Ciekawe czy MN chociaż Nam specjalnie podziękuję za to że stali czytelnicy odkryli tego buga ?

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 18:56

Ciekawe czy MN chociaż Nam specjalnie podziękuję za to że stali czytelnicy odkryli tego buga ?

FeelFree, 23.11.2021 18:03

@ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! - pewnie, że działa, Archanioł Michał się z tego ucieszy xD

FeelFree, 23.11.2021 18:02

"zanieśmy wspólnie ten błagalny głos MN : ILE KOSZTUJE GJ DLAA GALEERII ?"

FeelFree, 23.11.2021 18:02

"zanieśmy wspólnie ten błagalny głos MN : ILE KOSZTUJE GJ DLAA GALEERII ?"

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 17:11

Kto sprawdzi czy u was też działa ?

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 17:10

Znalazłem buga na stronie MN jak napiszesz komentarz dasz wyślij to naciśnij F5 wyślesz jeszcze raz - DOBRE

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 17:10

Znalazłem buga na stronie MN jak napiszesz komentarz dasz wyślij to naciśnij F5 wyślesz jeszcze raz - DOBRE

FeelFree, 23.11.2021 16:59

@Zakolog - są na tym świecie osoby, które by długo i przekonywująco udowadniały, że to po prostu piękny przykład freudowskiego przejęzyczenia, czyli wynik mechanizmów działania nieświadomości, która wg badań naukowych ma już przecież nawet poznaną lokalizację w strukturach naszego Oscar Uniform November... Obstawiam jednak, że to zwykła niekonsekwencja językowa i pochodna stosunku osoby wymyślającej hasło do swojego filologa polskiego, a przede wszystkim bzdurna moda językowa na quasi-anglicyzmy, która prowadzi do powstawania właśnie takich potworków językowych.

Archanioł Michał, 23.11.2021 16:57

@madzia zanieśmy wspólnie ten błagalny głos MN : ILE KOSZTUJE GJ DLAA GALEERII ? @Zakolog ostatnia teza chyba na wyrost. Myślę sobie , ja idioty na scenie z siebie bym nie robił nawet za marne 20 tyś. Stoisz, szczerzysz porcelanę, prawa lewa strona i ta myśl , ze ci klaszczący to przecież wiedzą, i ja wiem ..... no że ta Hero to kompletna idiotka, i że niby ja to ona, co Ty nie do zaakceptowania. A urzędnicy ? Związek poddanego tyrani, sowicie nagradzanego urzędnika ze swoim mocodawcą, to przecież gorzej niż klasyczny kolaps małżeństwa przy wyraźnie stwierdzonym niedopasowaniu charakterów. Oj wiele spraw "nawarstwia się i spiętrza, nawarstwia się i spiętrza." M. Zębaty "Rodzina Poszepszyńskich"

Zakolog, 23.11.2021 16:11

@FeelFree - Z tego EKO HERO, to polew jest większy niż z Tomusia Naszego. Zauważ, iż nie chodzi tu o angielski odpowiednik słowa bohater, w takim przypadku zapis powinien wyglądać ECO HERO, tylko o polski rdzeń od słowa ekologiczny, i jedyną dostępną znaczeniowo opcję w języku polskim,czyli Hero – kapłankę bogini Afrodyty, która zasłynęła w mitologii swoją niefrasobliwością i brakiem odpowiedzialność, doprowadzając do tragedii. Czy jest to efekt urzędniczego wykształcenia na wzór słynnych urzędników z Bielska-Białej, którzy plac Świętego Mikołaja przemianowali na Santa Claus, czy też żart z EKO TOMUSIA nie ma znaczenia. Ważne, że Tomuś i jego urzędnicy będą to wyróżnienie nosić z godnością i dumą.

madzia, 23.11.2021 07:08

Proszę niech redakcja porowna ceny i skale podwyżek w blokach spółdzielni i tych gdzie ciepło dostarcza miasto. Jeśli to prawda że mieszkańcy spółdzielni mieli mniejsze podwyzki to dużo to mówi. To samo porównanie cen i skali podwyżek powinno dotyczyć małych najemców lokali użytkowych od miasta i dużych firm. Pozdrawiam

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 06:20

Będzie jeszcze drożej niż drożej

FeelFree, 23.11.2021 00:38

@Zakolog - do jakiego pieca ? ja mam taki na metan, taki rosyjski metan normalny, tam się nic nie da "dowalić", chyba, że o czymś nie wiem? Czy to aluzja do naszego gminnego EKO PIECA i tytułu EKO HERO ? Nie wiem co się stało, ale odkąd mi ten ekran wybuliło to nie mogę się powstrzymać od pisania. Czyliż to PYCHA może jest DŻUMĄ największą naszego millenium zaraźliwszą po stokroć bardziej niźli bestyja koronawirusem zwana, którą sprzedawczyni na targu owoców morza Huanan w Wuhan na ludzkie plemię wytransmitowała, co zakon zacnych biologów z Uniwersytetu Arizona potwierdzić raczył? Hm?

Zakolog, 22.11.2021 22:59

@FeelFree - No to teraz dowaliłeś do pieca ! Alfabet fonetyczny IPA i to w odmianie kodów NATO – tego Ci @madzia na pewno nie wybaczy. A Zdziśki wpadną w popłoch i przerażenie !

FeelFree, 22.11.2021 22:23

@Zakolog, @Archanioł Michał - chciałem tylko sprawdzić, czy ktoś poza Wami przejmie się tym, że nie będę już nic tu pisał. Taki quasi-żart zwiadowczo-zaczepny. Jak się okazuje nikt; więc mam złą wiadomość: jestem zmuszony pisać dalej, zbytnio zapadły mi w pamięć pewne wydarzenia i przypowieści takiego jednego pana Coehlo. Przepraszam @madzia, nie wytrzyma cytat: „- Dlaczego mam zatem słuchać serca? Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie.” Papa Oscar Zulu Delta Romeo Oscar ;-)

Archanioł Michał, 22.11.2021 15:32

@Zakolog gdyby była taka potrzeba podpisanie tej odmowy przyjęcia tego raportu to ja Pułkownik Floty Gwiezdnej mógłbym, wyraźną kontrasygnatę pełnym honorem postawić. @FeelFree wystarczy Pana obecność krótka , a intensywna;). Pozdro.

Zakolog, 22.11.2021 11:01

@FeelFree, Z siedmiu grzechów głównych, ten wymieniony przez Ciebie jest moim ulubionym, najlepiej go przyswoiłem, jak miałeś okazję doświadczyć, nawet siłą woli potrafię mu nadać kinetyczny charakter. Ale pułkowniku FeelFree, co ja czytam, czy to jest jakaś próba dezercji. Moskal się wszędzie pałęta, a Ty bolszewika nie chcesz gonić, agentury likwidować, szablę chowasz ? Żołnierzu nie przyjmuję Twojego raportu, ze służby nie zwalniam – będę tu cały czas na Ciebie czekał! PS coś mi przeglądarka cytaty pomieszała, ale i tak wiadomo co i jak.

FeelFree, 21.11.2021 23:03

@madzia - dobry pomysł, ale redakcja raczej nie wchodzi w konflikt z władzą, co najwyżej w takie płytkie pozory, że niby po stronie mieszkańców są, w bilansie ogólnym to robią dobrą robotę dla wójta... świeczka i ogarek

FeelFree, 21.11.2021 22:59

@Zakolog - Twoja pycha, aż mi wybuliła ekran LCD i nie będę mógł już nic pisać, bo mnie nie stać przez inflację i podatki na nowy. A kaczor i ekipa "Zdziska" mnie przejrzała na wylot, więc schodze do podziemii albo na V krąg piekielny. Dzięki i pozdrawiam. I nie gadaj w tym suahili, bo potem jest źle. Jak bede w pracy, w urzędzie miasta to najwyżej coś napiszę jak fszystkie te antywirusy i firewala jjakoś obejde. STOP. Over and out.

madzia, 21.11.2021 22:55

Proszę niech redakcja porowna ceny i skale podwyżek w blokach spółdzielni i tych gdzie ciepło dostarcza miasto. Jeśli to prawda że mieszkańcy spółdzielni mieli mniejsze podwyzki to dużo to mówi. To samo porównanie cen i skali podwyżek powinno dotyczyć małych najemców lokali użytkowych od miasta i dużych firm. Pozdrawiam

FeelFree, 21.11.2021 22:47

@kaczor - odnośnie posta z 21.11.2021 18:52 - masz rację, masz bardzo dużo racji w tym co napisałeś. Bardzo pomocny wpis, oby takich więcej.... i dziękuję za pomoc w podjęciu pewnej decyzji. Oczywiście w ramach swojej pychy ;-) pozwolę sam sobie też rozwinąć nieco wypowiedź gdyby ktoś się akurat nudził i miał ochotę dalej czytać... Raczej dla nikogo nie będzie chyba korzystne używanie kategorii „winy”. Bo poza wzbudzaniem jej u wrażliwych na jej wzbudzenie, nic z tego nie wyniknie: niewrażliwi i tak sobie nic z tego nie robią niestety. Chyba lepiej podkreślać zależność przyczyna-skutek? Przecież chyba nie ma -trzymając się przyjętego przykładu- idealnych nauczycieli i idealnych uczniów, ani ich "negatywnych" odpowiedników. Ważniejsza jest raczej próba dialogu sama w sobie i pokonywanie swoich ograniczeń, barier, próby współpracy itd. a chęć jest potrzebna z każdej strony, choćby aby podjąć próbę dostosowania się do siebie nawzajem. Działamy tak jak potrafimy, w ramach bycia ograniczonymi swoją naturą i charakterem ludźmi; po prostu ludźmi. Co do powodów i motywacji dlaczego każdy tu coś pisze to nie jest to już takie proste. Ja znam swoją prawdziwą motywację, i znam jej początek, z resztą nie robiłem z tego nigdy tajemnicy. Oczywiście jest też w tym pierwiastek -trzymając się Twojej nomenklatury- pychy, jasne; ważne jest aby sobie z tego zdawać sprawę. Pamiętajmy też, że większość z nas posiada w sobie taki pierwiastek narcystyczny; tak piszą. Dlatego siebie nawzajem rozumiemy w tym zakresie tak łatwo… taki rezonans, tylko nie mechaniczny. Tak swoją drogą to co myślimy o tym co ktoś pisze jest bardziej skarbnicą wiedzy o nas samych niż o tym jaki jest ktoś, kto pokazuje nam przecież często tylko taki fragment siebie jaki chce nam przedstawić w krótkim tekście, a pisze często w ściśle określonym celu? Nawet w zwykłej ludzkiej rozmowie wygląda to już odmiennie. Kończąc znowu przydługi wpis: nadal przykro mi z powodu tego co się dzieje w tym mieście, żal mi tej bezradnej części miasta, która nie potrafi ułożyć się z układem władzy, żal straconych szans za które w moim przekonaniu odpowiedzialny jest układ: pracodawca/urząd miasta reprezentowany przez przewodniczącego rady miejskiej - wójt z dobraną pod jego potrzeby i możliwości świtą wicewójtów oraz kompletna porażka naszej gminy czyli radni nierozumiejący w czym biorą udział i jakie konsekwencja mają ich głosy (lub co gorsza rozumiejący!!!) + lobbyści. No cóż, życie… Z powodów zawodowych nie będę i tak wkrótce tu już w stanie pisać. Mam nadzieję, że ktoś to będzie robił nadal, oby lepiej i tak, żeby nikt nie odczytywał słów inaczej niż jako troskę o mieszkańców na tyle na ile to jest możliwe z pozycji internauty. I oby był bardziej skuteczny. Powodzenia. P.S. Jaka powinna być skuteczna "opozycja" i co można zrobić aby była? Zachęć ludzi do tego, proszę, to bardzo potrzebne w tym mieście. P.S II, przedostatnie zdanie Twojego posta jest w całości nieprawdziwe. P.S III, skąd wiesz, że to jedyny element działalności opozycyjnej? Bo dla mnie to raczej miejsce na zdobycie ciekawych informację, poznanie nastrojów społecznych i wymianę myśli... ale nie przekazuj tego ekipie "Zdziska", błagam; bo jeszcze im zniknie to poczucie wdzięczności. Pozdrawiam.

Zakolog, 21.11.2021 21:40

@madzia - jak już tak elegancko sfalsyfikowałaś brak sprawczości wszystkich świętych, to proszę napisz, czyja to według Ciebie jest wina – rozszyfruj własne określenie „tutejsze władze”.

madzia, 21.11.2021 21:32

Szanowny panie buraku. Ceny za ogrzewanie w Andrychowie są ustalane przez tutejsze władze. Tak samo ceny za śmieci czy podwyżki pensji burmistrza. W innych miejscach setach to samo. Jeśli w jednej gminie mogą być dość różne zależnie od tego czy to spółdzielnia czy spółka miasta to proszę docenić inteligencję mieszkańców ze nie dadzą sobie wmówić że to wina rządu, bądź jakiej partii, unii europejskiej czy usa.

Zakolog, 21.11.2021 21:01

@madzia, @kaczor - muszę Wam zdradzić mój sekret, ja tu piszę wyłącznie, aby pochwalić się umiejętnością obsługi wyszukiwarki cytatów, nabyć przekonania mądrzenia się – im dłuży wpis, tym to przekonanie silniejsze. Najbardziej jarają mnie, te długie z których nic nie wiadomo i ludzie nie rozumieją. Nie mam ambicji pedagogicznych i wisi mi, ile mieszkańcy wspólnot zapłacą za ogrzewanie, w końcu to oni będą płacić, a nie ja.

Burakz wiejskiej , 21.11.2021 20:15

niebawem wybory - pis pis pis ponad wszystko - kurłaaaaaaaaaaaaaaa

kaczor, 21.11.2021 19:58

mamnewsa - jak idą ceny węgla wiadomo. Jak chcecie uchodzić za niezależny portal to porównać ceny i wysokość podwyżek dla mieszkań ASM i tych z ogrzewaniem od spółki zarządzanej przez ekipę Żaka. Porównać wysokość opłat dla najemców lokali - andrychowian i tych od galerii handlowej. Na razie jest tak że mieszkańcy z ASM śmieją się z tych co zależni w sprawie ciepła od ekipy Żaka. Warto przekonać się czy słusznie. Czarno na białym - dane a nie gadka Żaka, jego zastępców czy tego "pana od naprawy telewizorów" który zarządza z woli Żaka spółką "od ciepła"

kaczor, 21.11.2021 19:52

akurat zgadzam się z "madzią" - winić ucznia że nie rozumie nauczyciela to kpina. Panowie FeelFree i inni - "chwalicie" się swoją wiedzą, rozmydlacie każdy temat swoimi przydługimi postami z których niewiele wiadomo a macie pretencje do ludzi że nie kapują o co wam chodzi. Sorry ale dobry nauczyciel to taki który potrafi dotrzeć do uczniów jak już takiego chcecie porównania a nie taki po lekcji z której uczeń wychodzi z niczym. Pycha was rozpiera tak samo jak ekipę "Zdziska". Jak chcecie żeby czymś zajęła się prokuratura, CBA to zgłaszajcie tam to. A nie tylko siedzieć w necie, może przy piwku i narzekać na andrychowian że nikt was nie rozumie.Serio nie wiecie że ekipa "Zdziska" jest wdzięczna za was, za taką opozyzję w necie?

FeelFree, 21.11.2021 18:31

Poza tym częścią tych spraw, o których piszemy powinna się zajmować skutecznie CBA, prokuratura i sądy, na wniosek troszczących się o gminę radnych i urzędników, a nie internauci/mieszkańcy/amatorzy.

FeelFree, 21.11.2021 18:27

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70915

FeelFree, 21.11.2021 18:26

https://gdynia.naszemiasto.pl/janusz-szlanta-byly-prezes-stoczni-uniewinniony/ar/c1-774406

FeelFree, 21.11.2021 18:25

@madzia - nie jest to postulat prosty do spełnienia, aktualny styl postów nie wziął się znikąd. Bo gdy pisane są prosto pojawiają się inwektywy, krzyki klakierów i informacje istotne giną w gąszczu śmieci informacyjnych i licznych prób dezinformacji oraz hejtu. Pewien poziom złożoności wpisu powoduje z kolei, że przekaz trafia do części osób, którym zależy na ich zrozumieniu. Mogą to przekazywać dalej, jeśli ocenią to za coś cennego i użytecznego. A jak pisał Archanioł Michał, to problem główny jest między innymi taki, że jak uczeń bardzo nie chce to nie ma znaczenia co wyczynia nauczyciel. Sprawiedliwość na tym świecie to utopijne oczekiwanie w państwie coraz bardziej typu demokracji totalitarnej. Porównajmy podwyżki płac władzy i pozostałej części społeczeństwa. To pokazuje "poziom sprawiedliwości" pożądany przez wybierane przez nas władze. Odnośnie cytatów, to plusów ich jest kilka. Jeden z nich to taki, że odpadają argumenty ad personam, w których przoduje obrońca wójta Żaka beskidmaly. Opieramy się wtedy też na kimś komu trudno zarzucić stronniczość, skoro nawet nie wie o istnieniu Andrychowa. A mechanizmy działające w Andrychowie, to nic nowego. To aktualny, przerażający "standard społeczny" i wynik natury ludzkiej. Mafie śmieciowe i energetyczne to nawet nie jest polski wynalazek. Odnośnie wyciągania wniosków przez mieszkańców, to z tym właśnie mamy problem. Bo nawet jeśli dzisiaj wyciągane są właściwe wnioski, to następuje proces ich powolnego zapominania, przyspieszony w końcu przez liczne, odgrywane przy pomocy mediów uśmiechnięte obietnice przedwyborcze. Koło się zamyka, czyli mało kto czyta, jak czyta to nie rozumie, a jak nawet zrozumie to nie pamięta... Wg mnie to najważniejsze, żeby o tych wszystkich lokalnych patologiach pisać i aby w tym brało udział jak najwięcej osób. Nie wiem co można jeszcze zrobić?

Archanioł Michał, 21.11.2021 18:04

@FeelFree pamięta Pan panie kolego jak pisałem , ze "skrypt mnie nie lubi" śmiem wyraźnie postawić TEZĘ dodatkowe algorytmy nastawione na @Michała nie działają poprawnie. Powtórzenie postu @Madzi ??!!

Archanioł Michał, 21.11.2021 17:57

@madzia hm co za zarzut ! chybiony, ludzie ostatecznie "usłyszą" cenę za Gj. Myślisz , że Pan Czarnecki zarobił te miliardy bo jest GŁUPIM CZŁOWIEKIEM ? Ja Ci mówię geniusz!!

madzia, 21.11.2021 17:56

Archanioł - w końcu nie madrzenie się i rzucanie cytatami na potwierdzenie że zna się wyszukiwarki cytatów, tylko dobra propozycja. Ile płacą mieszkańcy którzy mają ciepło od spółdzielni, ile ci od spółki miasta, ile inni mali najemcy lokali, ile zaplaci nowa galeria. Skoro to wina cen węgla i innych niezależnych od miasta rzeczy, powinno być bardzo podobnie, podobne podwyżki. Jeśli prawda jest że nie jest i jedni mają wielkie podwyżki a inni niewiele to wniosek nasuwa się taki że przyczyna jest w mieście i zarządzaniu przez władze miasta. Prosze redakcję o sprawdzenie, porównanie danych, wnioski sami sobie mieszkańcy wyciągną.

madzia, 21.11.2021 17:49

Skalpel - kim są wymienieni przez Ciebie panowie? Ps. Jak się chce dotrzeć do mieszkańców ze swoim przekazem trzeba mówić prosto z mostu i prostym językiem. Jak nie to kończy się żalami że nic nie rozumieją i dalej głosują jak głosują

Archanioł Michał, 21.11.2021 17:29

DK skoro wziąłeś się za coś "mądrego" to sprawdź ile zapłaci "galeria" za te PRZESTRZENIE ? Ile kosztuje Gj dla wspólnot już wiemy ? Dawaaj !

Skalpel, 21.11.2021 16:39

Jak się dba o interesy Szlanty i Maurera a nie mieszkańców to tak jest.

madzia, 21.11.2021 15:56

Archanioł i inni - sądzę że ludzie nie czekają na za przeproszeniem wasze intelektualne wywody i chwalenie się jacy to mądrzy jesteście i ile cytatów znacie tylko na proste wytłumaczenie jak to możliwe że przy tych samych europejskich cenach wegla w jednym mieście może być mniejsza podwyżka jak czymś zarządza np. spółdzielnia i duża jak czymś zarządza spółka miasta??? Prymitywne wszystkiemu winna "kaczka" jest obrazą ludzi i uważaniem ich za idiotów

Zakolog, 21.11.2021 15:47

@Archanioł Michał - Dokładnie tak ! Od tych słynnych obligacji i hipoteki basenu uratował mieszkańców jakiś dłużnik, który złożył wniosek o zabezpieczenie do sądu. Teraz tylko czekam kiedy ta wyselekcjonowana intelektualnie grupa radnych, upomni się u Tomusia o realizację przegłosowanych przez siebie uchwał. Oni chyba dalej nie kumają, co przegłosowali. No może jedynie Romkowi zaczyna coś świtać, ale pewności co do tego też nie ma. A wspólnoty niech płacą, ktoś musi.

Archanioł Michał, 21.11.2021 15:24

@Zakolog ba gdyby wyborcy wiedzieli z kim główny deel leci uznaliby zapewne geniusz Leszka co to spotyka Tomusia. A propo tematu ciekawy wątek obejścia regulatora . A duplikat postu to nie moja sprawa.:) Czysto hipotetycznie: aktualnie długi ECA spłacamy my, mija czas, dochodzi do pułapu gdzie ten majątek, który spłaciliśmy AEC w naszym imieniu odkupi od odłożonego za naszą kasę ECA. To już było w realizacji tylko , NA SZCZĘŚCIE Sąd położył na tym rękę. Ech. Pod latarnią ! Na oczach wszystkich!

Archanioł Michał, 21.11.2021 15:07

"Mamoniowa jestem. Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, wprost przeciwnie - ja tu siedzę z prawdziwa przyjemnością".

Zakolog, 21.11.2021 14:53

@beskidmaly - Nieznajomość prawa szkodzi, najczęściej szkodzi finansowo ! Jeśli wspólnoty miały umowy na dostarczanie ciepła z firmą ECA i to umowy gwarantowane nie tylko kodeksem cywilnym, ale prawem energetycznym, a nawet dyrektywami UE, to należało je egzekwować ! Gdyby ECA przez trzy dni z rzędu nie dostarczyła ciepła zgodnie z zawarta umową, to prokurator wytłumaczyłby jej zarządowi, że w jego najlepszym interesie jest realizować umowy, ponieważ w przeciwnym razie te umowy będą wypełniane przez syndyka. Przypomnę, że firma ECA pomimo szumnych zapowiedzi, jakoś do dziś nie upadła. A najlepszą ilustracją powyższej tezy jest skuteczny wniosek dłużników tej firmy o zabezpieczenie jej majątku, poprzez sądowy zarząd komisaryczny. Czyli firma dalej funkcjonuje i spłaca swoje długi pod nadzorem państwa Polskiego. Na Twoim miejscu nie wchodziłbym w ten temat głębiej, ponieważ dzisiejszy sposób działania tej firmy, czyli de facto proces spłacania jej długów, może się nie spodobać wyborcom burmistrza.

Archanioł Michał, 21.11.2021 14:43

no tak zapomniałem "Rejs" Marek Piwowski

Archanioł Michał, 21.11.2021 14:41

"Mamoniowa jestem. Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, wprost przeciwnie - ja tu siedzę z prawdziwa przyjemnością".

madzia, 21.11.2021 13:28

Znajomi z osiedla w Andrychowie mówią że u nich podwyżki za ogrzewanie sa ale niewielkie. Ogrzewanie mają ze spółdzielni. Jesli tak jest to biada temu burmistrzowi i temu prezesowi spółki którego "dał na stołek" bo Andrychowianie nie dadzą się nabrać że przy tych samych cenach światowych jedni muszą podnosić ceny dużo a drudzy mało. Raczej mieszkańcy powiedzą za kłania się zarządzanie miastem i spółka która mu podlega. Żadna propaganda opłacanych klakierów i zaprzyjaźnionych z burmistrzem "dziennikarzy" nie pomoże na to myślenie ludzi. No ale na pocieszenie burmistrzowi radni dali podwyżkę pensji o jakiej mogą inni marzyć a do tego mamnewsa pisało że władza ma uczestniczyć w igrzyskach czyli otwarciu prywatnej galerii. I to jest ważne!!!!!

beskidmaly, 21.11.2021 13:10

Sluchaj Panie tfu zakolog na wszystkim sie znasz to moze powiesz wszystkim zarzadcom blokow jakie mieli wyjscie i jakiego innego dostawce ciepla w Andrychowie jak kotlownie SM ledwo dyszą aby wydolic z ogrzewaniem osiedla.

Zakolog, 21.11.2021 12:25

Jeśli poprawnie rozumiem informację redaktora Dawida, to menadżerowie wspólnot mieszkaniowych, są przerażeni koniecznością poinformowania swoich pracodawców o wysokości opłat za ogrzewanie ich mieszkań. W związku z tym mam do Państwa zarządców pytanie: kto podjął decyzję o zmianie dostawcy ciepła z firmy ECA na firmę AEC ? I kto poczuwa się do odpowiedzialności za jej skutki ?