Sześć przejazdów kolejowych w Bulowicach i Kętach do likwidacji. Zostaną zamknięte na kłódkę

, Gospodarka, Wiadomości, 24.04.2019 16:00, red
Sześć przejazdów kolejowych w Bulowicach i Kętach do likwidacji. Zostaną zamknięte na kłódkę
Trwają prace nad projektem modernizacji linii kolejowej nr 117. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy ta inwestycja dojdzie do skutku, bo trwa procedura przetargowa.

Pewne wydaje się, że remont na razie będzie przeprowadzany w ograniczonym zakresie. Pieniądze mają wystarczyć na projekt i modernizację odcinka Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice oraz na wykonanie projektu technicznego odcinka Wadowice-Kęty. Takie informacje przekazywał w lutym wadowicki burmistrz Bartosz Kaliński po spotkaniu z przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych (Zobacz: Będzie remont torów Wadowice - Kalwaria. Pieniędzy nie wystarczy na odcinek Wadowice - Kęty.)

Tak czy inaczej, przygotowania trwają. PLK poinformowały ostatnio władze gminy Kęt, że w Bulowicach i w Kętach przekwalifikowanych zostanie sześć przejazdów kolejowych kategorii D na niższą kategorię E lub F, które muszą być wyposażone w rogatki zamykane na kłódkę. A to oznacza, że przejazd nimi już nie będzie możliwy dla wszystkich lub będzie utrudniony. Przejazdy znajdują się na drogach niepublicznych. Zostaną zlikwidowane po 20 maja br., jeśli nie znajdzie się chętny do ich dalszego użytkowania i podpisania umowy z PLK.

Więcej na temat kategorii, oznaczeń i kategorii przejazdów kolejowych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przejazd_kolejowo-drogowyZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy