Sześć firm chce remontować zamek w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 24.11.2020 20:00,
Sześć firm złożyło oferty w drugim przetargu na remont zabytkowego pałacu Bobrowskich w Andrychowie, nazwanego popularnie zamkiem.
Sześć firm chce remontować zamek w Andrychowie
Niedawno gmina Andrychów ogłosiła drugi przetarg na remont pałacu Bobrowskich. Tym razem zgłosiło się sześć firm. Najtańsza oferta opiewa na 19,4 mln zł, czyli dużo mniej niż w pierwszym przetargu. Gmina założyła na ten cel 22 mln zł, w tym 13,1 mln zł z dotacji unijnej. Inwestycja ma być realizowana przez 2 lata.

Teraz komisja przetargowa będzie analizowała oferty.

Dodajmy, że w lipcu tego roku władze Andrychowa podpisały umowę z rodziną Bobrowskich na mocy którego gmina kupiła od nich zamek za 4,25 mln zł. Ta kwota będzie spłacana przez gminę do 2023 roku. Pierwsza transza - 1,25 mln - trafi na konto spadkobierców już w najbliższych dniach. Kolejne - po 1 mln - wpłyną na konto sprzedających w latach 2021-23.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 24.11.2020 20:40

Jeszcze pytanie do autora tekstu w którym punkcie "W przyszłorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel 15,8 mln zł." ?

Turboplazmotron, 24.11.2020 20:34

Dziwnym trafem termin zakończenia prac tuż przed wyborami :) Pytanie z jakich inwestycji trzeba będzie zrezygnować?