reklama

Strefa w Andrychowie gotowa, trwają odbiory

Gospodarka, Wiadomości, 25.11.2022 12:00, GM, foto: WB
Teraz już nie będzie problemów?
Strefa w Andrychowie gotowa, trwają odbiory
Zakończyły się trwające od roku prace związane z finalizacją budowy strefy ekonomicznej w Andrychowie. Wykonawca – warszawska firma FBSerwis – miał za zadanie dokończenie budowy części strefy i wykonanie tam prac naprawczych po poprzednim wykonawcy.

Przypomnijmy, w części strefy pojawiły się problemy z osuwającą się ziemią, zapadła się droga itp. Umowa z pierwszym wykonawcą została rozwiązana, a sprawa znalazła swój finał w sądzie.


Nowy wykonawca m.in. rozebrał mur oporowy i wykonał nowe zabezpieczenia.

Wszystko to kosztowało ponad 6 mln zł. W piątek (25.11) rozpoczęły się odbiory inwestycji, co może zająć trochę czasu. Wystarczy wspomnieć, że niedawno procedura dopuszczenia nowego odcinka obwodnicy Kęt trwała miesiąc. W tym czasie droga, choć gotowa, była zamknięta.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie i nie pojawią się jakieś nowe problemy, przed końcem roku remontowana ostatnio część strefy zostanie dopuszczona do użytkowania i gmina będzie mogła wystawiać na sprzedaż kolejne grunty.

W ostatnich latach kilka działek znalazło już nabywców. Aktualnie trwa tam budowa dwóch nowych zakładów.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 25.11.2022 14:06

Kolejne 6 milionów złotych!!!!!!!!!!!! Poszło w błoto!!!!!!!!!!!!!! Tak rządzi burmistrz Żak w Andrychowie.