reklama

Strażnicy miejscy sprawdzą każdą posesję w gminie

, Gospodarka, Wiadomości, 13.01.2020 17:00, red
Najpierw będą upomnienia, a później mandaty.
Strażnicy miejscy sprawdzą każdą posesję w gminie
Do końca kwietnia 2020r. kęcka Straż Miejska zamierza dokonać kontroli wszystkich nieruchomości na terenie gminy Kęty pod kątem ich prawidłowego oznakowania.


Brak oznakowania posesji to spory problem dla służb ratowniczych. Brak widocznego z ulicy numeru domu powoduje, że często strażacy i ratownicy z pogotowia ratunkowego tracą dodatkowe minuty na dojazd do miejsca wezwania. A tymczasem prawidłowe oznakowanie posesji to obowiązek właściciela nieruchomości.

Dlatego Straż Miejska w Kętach sprawdzić wszystkie posesje w gminie, czy są oznakowane.

- Strażnikom miejskim wydałem już takie polecenia . Przypominam, że oznakowanie posesji to obowiązek właściciela. Jeśli mieszkańcy nie chcą narazić się na mandat radzę jak najszybciej umieścić tabliczkę z numerem na budynku – mówi Grzegorz Środa, komendant Straży Miejskiej w Kętach.

Jak informuje kęcki magistrat, strażnicy miejscy sprawdzą każdą nieruchomość. Akcja ma potrwać cztery miesiące. Jeśli strażnicy stwierdzą brak tabliczki, osoby odpowiedzialne za prawidłowe oznakowanie posesji w pierwszej kolejności dostaną pouczenie i termin na usuniecie tych braków. Następnie, po ustalonym terminie dokonana zostanie ponowna kontrola i w stosunku do osób, które w dalszym ciągu nie usunęły nieprawidłowości zastosowane będzie postępowanie mandatowe (już bez pouczeń).

źródło: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 14.01.2020 13:29

Jak ja dostałem informację o nadaniu numeru ewidencyjnego to 3 linijki były na temat samej decyzji a reszta kartki A4 opisywała co mi Państwo urwie jak ośmielę się nie wywiesić tabliczki.... Tak się wystraszyłem, że zamówiłem 3 tabliczki i krople na serce ;-)