reklama

Stary budynek komendy powiatowej policji to ruina

Gospodarka, Wiadomości, 13.07.2021 09:45, PG
Co dalej z dawną komendą policji?
Stary budynek komendy powiatowej policji to ruina

Na początku tego roku policjanci z komendy powiatowej policji przenieśli się do całkiem nowego budynku przy ul. Piłsudskiego w Wadowicach. Powstał tam 3-kondygnacyjny gmach o powierzchni 3 396,50 m² i kubaturze 16 112 m³ z atrium w środku. Nowa komenda ma poczekalnię, recepcję, pomieszczenia dla służby dyżurnej i cele dla osób zatrzymanych. Jest też sporo garaży. Wszystko to kosztowało niemało, bo około 33 mln zł.

A co ze starym budynkiem, który służył policji tyle lat? Zastanawiają się mieszkańcy i niektórzy radni.

Przedwojenny budynek przy ul. Lwowskiej 13 tak naprawdę nadaje się już chyba tylko do rozbiórki. KPP w Wadowicach formalnie jeszcze go nie oddała, ale wiadomo że jest w opłakanym stanie, co potwierdza nam starostwo powiatowe.

Budynek należy do Skarbu Państwa. Wojewoda małopolski wraz ze starostą zdecydują co dalej z nim będzie.

Dotychczasowa siedziba wadowickiej komendy mieściła się w starym przedwojennym budynku przy ul. Lwowskiej 13 (o powierzchni użytkowej 1 852,78 m ²), który nie zapewniał właściwych warunków pracy dla funkcjonariuszy. Obecnie na powierzchni użytkowej 4 217,2 m ² pracuje 156-osobowa załoga komendy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy