Stan wyjątkowy w Polsce z powodu koronawirusa? Wszystko będzie zamknięte? Jest oficjalne dementi

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 13.03.2020 16:15, red
Ta przekazywana z ust do ust informacja rozprzestrzenia się lotem błyskawicy.
Stan wyjątkowy w Polsce z powodu koronawirusa? Wszystko będzie zamknięte? Jest oficjalne dementi

Przekazywana wśród mieszkańców Andrychowa, Wadowic, Kęt, ale i w całym kraju wiadomość brzmi tak: "w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 marca) w całej Polsce wprowadzony zostanie stan wyjątkowy. A to oznacza praktycznie paraliż kraju, zakaz poruszania się poza miejsce zamieszkania itp. Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa".

Skąd te wiadomości - nie wiadomo. To zapewne jest jednak jeden powodów ostatniego szturmu na sklepy. Mieszkańcy kupują na zapas - na zdjęciu półki w jednym ze sklepów w Andrychowie.

I choć rzeczywiście w ostatnich dniach z powodu rozprzestrzenia się koronawirusa wprowadzono mnóstwo ograniczeń, to władza - ta w Warszawie - oficjalnie dementuje, że ma plany wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce.

- Nie ma w tej chwili wniosku ze strony Rady Ministrów o wprowadzenie w Polsce stanu wyjątkowego; nie jest to w ogóle na etapie rozważania w tym momencie - powiedział w piątek (13.03) prezydent Andrzej Duda.

Dodał też: - Między innymi dzisiaj słyszę plotkę o tym, że ma być wprowadzony stan wyjątkowy. Proszę państwa, nie ma takiego wniosku w tej chwili ze strony Rady Ministrów, nie ma takiego wniosku, nie jest to w ogóle na etapie rozważania w tym momencie - podkreślił prezydent.

Ale jednocześnie prezydent zasiał wątpliwości: - Oczywiście, że sytuacja się zmienia i ona być może za kilka dni będzie już zupełnie inna. Ale dzisiaj nie ma w ogóle takiej dyskusji - dodał A. Duda.



Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 14.03.2020 05:49

Co za bzdury. Już mówię jak to się obchodzi. Jak chcesz jechać do Kęt z Wadowic to robisz Hamburgera i zawozisz do Kęt jako transport. Tutaj mamy wyjątek buhuhbuhuhbuhuhbuhhahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahah

Sprawiedliwosc, 13.03.2020 21:10

Zakolog nie kupili ani jednej i tylko dziękować Bogu, że PO jest odsunięte od władzy bo dziś byśmy leżeli trupami na ulicach

Zakolog, 13.03.2020 18:17

xpek- a przypomnij kochanieńki, ile szczepionek kupił rząd PO z najlepszą we wszechświecie minister zdrowia Kopacz na czele ?

Zakolog, 13.03.2020 18:14

Pytanie do zwolenników partii PO z przyległościami, czy Wy super wykształcona i pracowita klasa średnia w tym kraju, naprawdę wierzycie, że te pisowskie bidy z Mateuszkiem i Adrianem są wstanie wprowadzić stan wyjątkowy ? Przecież w to nie uwierzy nawet kot pana Prezesa, a co dopiero światły obywatel. Jedyne co mogą zrobić, to w przypadku scenariusza włoskiego, wziąć pielęgniarki i lekarzy w kamasze. Ale co to ma wspólnego z papierem toaletowym ?

xpek, 13.03.2020 18:09

rząd pisu kupił ledwo 50 tys testów na koronawirusa a rząd małych Czech 100 tys. testów.W Polsce na więcej nie starczyło bo decyzją niejakiego dudy 2 mld poszły tydzień temu na propagandę w tvpis