reklama

Spółka przewoźników znów ruszyła na drogi. Czy tym razem utrzyma kursy?

, Gospodarka, Wiadomości, 05.09.2021 13:35, eł
Jeździ z Zawoi do Krakowa przez Suchą Beskidzką.
Spółka przewoźników znów ruszyła na drogi. Czy tym razem utrzyma kursy?

W powiecie suskim wznowił działalność przewoźnik, który już 3 razy zaczynał kursować, po czym zawieszał lub ograniczał funkcjonowanie. Może tym razem uda mu się na stałe zagościć na drogach między Zawoją oraz Suchą Beskidzką a Krakowem.

To spółka X-BUS, którą utworzyły trzy konkurujące ze sobą firmy: Merc-Bus z Wadowic, RS Transport z Kukowa oraz Zawoja Bus z Zawoi. Przewoźnicy połączyli siły już w lipcu 2019 roku, ale dopiero od 14 marca kolejnego roku ogłosili pierwszy wspólny rozkład jazdy na trasie Zawoja Policzne – Kraków. Były to jednak początki pandemii i związanych z nią obostrzeń, więc spółka po dwóch tygodniach zawiesiła kursy.

Kolejny falstart zaliczyła w kilka miesięcy później. Od 14 września rozpoczęła kursowanie między Zawoją Policzne a Suchą Beskidzką, lecz poniechała tego, gdy uczniowie powrócili do zdalnego trybu nauczania. W lipcu tego roku spółka X-BUS znów ogłosiła powrót na trasę Zawoja - Kraków. Ale, jak szybko przekonali się pasażerowie, nie realizowała połączeń zgodnie z umieszczonymi na przystankach rozkładami jazdy. Kursów miała być zbyt duża ilość, jak na okres wakacyjny – aż 63 dziennie w jedną stronę!

Wczoraj (3 września) spółka opublikowała na swej stronie internetowej nowe godziny kursowania między Zawoją a Krakowem. Tym razem postawiała na umiar. Od poniedziałku do piątku kursów jest po 20 w jedną stronę, a w weekendy po 16. Przystanek początkowy w powiecie suskim to Zwoja Widły, ale pierwszy poranny kurs (o 4.07) w dni robocze tygodnia startuje z Makowa Podhalańskiego, a drugi (o 4.22) - ze Skawicy.

Foto: Pexels


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy