reklama

Służby weterynaryjne uspokajają: mięso pod kontrolą

, Gospodarka, Wiadomości, 06.02.2019 15:40, red
Służby weterynaryjne robią co mogą, aby uspokoić nerwową sytuację związane z obrotem mięsem.
Służby weterynaryjne uspokajają: mięso pod kontrolą
Afera z podejrzanym mięsem wybuchła kilkanaście dni temu. Dziennikarz "Superwizjera" TVN zatrudnił się w ubojni i udokumentował produkcję mięsa z chorych i padłych zwierząt. Zwierzęta te powinny trafić do utylizacji, a były przerabiane na mięso przeznaczone do normalnej sprzedaży. Po emisji reportażu wszczęto śledztwo w sprawie zakładu znajdującego się powiecie ostrowskim na Mazowszu. Okazało się, że podobnie jest w wielu innych rejonach w kraju.

Trwają kontrole. Na dwie tony mięsa z chorych i padłych krów natrafiono również w Małopolsce - na terenie powiatu nowosądeckiego.

Nie ulega wątpliwości, że cała afera spowodowała, że wiele osób ma wątpliwości przed zakupem mięsa wołowego w sklepie. Służby weterynaryjne uspokajają i zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą, a w sklepach znajduje się zdrowe mięso.

Poniżej treść komunikatu Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza weterynarii z 6 lutego:
"Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w odniesieniu do towaru znajdującego się w zakładzie nadzorowanym przez Inspekcję Weterynaryjną całość wytworzonego produktu z udziałem zakwestionowanego surowca wołowego została oznakowana i zabezpieczona, a następnie przekazana do zakładu utylizacyjnego znajdującego się na terenie województwa małopolskiego.
W odniesieniu do pozostałych kwestionowanych partii mięsa zostały ustalone listy dystrybucyjne wytworzonych produktów znajdujących się w handlu detalicznym, które zostały przekazane organom Inspekcji Sanitarnej. W jednym przypadku zakwestionowana partia surowca znajdowała się w dyspozycji podmiotu pośredniczącego w obrocie żywnością, w magazynach zlokalizowanych poza województwem małopolskim. W związku z powyższym o zaistniałej sytuacji został powiadomiony właściwy Wojewódzki i Powiatowy Lekarz Weterynarii celem podjęcia stosownych działań.
Działania kontrolne wielokierunkowe kontynuowane są obecnie na poziomie wszystkich powiatów województwa małopolskiego i dotyczą każdego etapu produkcji począwszy od kontroli zwierząt w gospodarstwie po zarobkowy przewóz zwierząt, pośrednictwo w tym obrocie, skup zwierząt, rzeźnie i zakłady przetwórcze."
- czytamy w komunikacie wojewódzkiego lekarza weterynarii w Krakowie.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 07.02.2019 13:45

Polska jest śmietniskiem gdzie w ludziach utylizuje się różne świństwo: kurczaki z Izraela, wieprzowinę z Niemiec i Danii, szczepionki z USA i innych krajów.

Keson, 06.02.2019 20:40

znacie może taką firmę ELKOPOL? Co za kraj który ukrywa nazwę firmy która dopuszcza się czegoś takiego. Informacje pochodzą ze źródła https://www.elenarobu.md/tarile-unde-a-intrat-carne-de-vita-de-la-animale-bolnave-din-polonia/