reklama

Słowacy zainwestują w nową atrakcję Zawoi

, Gospodarka, Wiadomości, 19.11.2012 13:30, ks
Firma ze Słowacji wspólnie z gminą Zawoja zrealizuje inwestycję za 7 mln zł. To ma być nowa atrakcja turystyczna Zawoi.
Słowacy zainwestują w nową atrakcję Zawoi

Mowa o „Koronie Ziemi”, czyli projekcie, który jest w oczkiem w głowie wójta Zawoi Tadeusz Chowaniaka. Wójt chciał pozyskać 3,5 mln zł z UE, ale niespodziewanie dla niego Urząd Marszałkowski dotacji nie przyznał. To zainiocjowało spór na lini Urząd Gminy Zawoja – Urząd Marszałkowski w Krakowie.Ale wszystko wskazuje na to, że wójt cel i tak osiągnie. Pomogą mu w tym Słowacy ze spółki Tatra Mountain Resort A.S – tej samej, która chce uczestniczyć w prywatyzacji Polskich Kolei Linowych.Kilka dni temu przedstawiciele firmy i gminy Zawoja podpisali umowę nowej spółki.„Celem działania nowopowstałej spółki będzie budowa Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego "Korona Ziemi" w Zawoi. Wspólnicy zamierzają zainwestować w przedsięwzięcie niemal 7 mln zł. Według zaakceptowanego harmonogramu inwestycja powinna zostać zakończona pod koniec 2013 roku. Budowa Centrum Korony Ziemi to pierwsza inwestycja w Polsce prowadzona przez TMR A.S. o którym głośno jest ostatnio przede wszystkim w kontekście prywatyzacji Polskich Kolei Górskich.” - czytamy na stronie UG Zawoja.


Według założeń, obiekt będzie się składał z budynków w których mieszczących muzeum gór- z makietami najwyższych szczytów świata, salą multimedialną, zapleczem gastronomiczno - rozrywkowym, oraz częścią na wolnym powietrzu, gdzie znajdą się ścieżki edukacyjne, park linowy, ścianki wspinaczkowe i inne atrakcje jak rozsuwana makieta Babiej Góry- dzięki której będzie można "wejść" do wnętrza góry.


„Uzupełnieniem Centrum będą atrakcje dostarczające adrenaliny min. 14 metrowe wahadło, największy w Polsce park linowy, tyrolka, zespół ścianek wspinaczkowych czy symulacja trasy wysokogórskiej” - informuje UG Zawoja.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2013 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy