reklama
reklama

Słoneczna jak... Księżycowa. Cała pokryta kraterami

Gospodarka, Wiadomości, 21.06.2024 14:22, eł
Trzeba ją wyremontować, albo... przemianować.
Słoneczna jak... Księżycowa. Cała pokryta kraterami

Gdyby w gminie Andrychów ogłoszono konkurs na najbardziej dziurawą i zniszczoną drogę, ulica Słoneczna w Roczynach miałaby w nim spore szanse na wysoką lokatę. A takie rywalizacje rzeczywiście są gdzieniegdzie organizowane. Mają na celu zwrócenie uwagi lokalnych władz na fatalny stan infrastruktury drogowej.


Tego typu konkursy zainicjowano na przykład w Piotrkowie Trybunalskim czy we Wrocławiu. Ale przydałyby się wszędzie, bo raczej ma w Polsce gminy, gdzie wszystkie drogi byłyby w dobrym stanie. W andrychowskiej wiele wymaga już nie tylko pozimowego łatania dziur, ale znacznie poważniejszego remontu. Jedną z nich jest niewątpliwie ulica Słoneczna w Roczynach, do której jednak znacznie bardziej pasowałaby nazwa Księżycowa. Dlaczego? Bo jest usiana dziurami, jak Księżyc kraterami...

Jej nawierzchnia była wielokrotnie łatana, ale jest już tak spękana, że regularnie pojawiają się w niej nowe wyrwy. Te, które powstały ostatniej zimy, są coraz większe. Na ulicę Słoneczną nie dotarła jeszcze bowiem firma, która zajmuje się remontami cząstkowymi dróg na terenie gminy Andrychów.

- Ale to łatanie to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zalepiają te dziury, a po kilku miesiącach już nie ma po tym śladu. Tu trzeba zrobić całkiem nową nawierzchnię i zapewne również podbudowę – mówi jeden z mieszkańców.

Do tematu powrócimy, gdy dowiemy się w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, czy są plany przebudowy ulicy Słonecznej.

Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 21.06.2024 16:48

ważne żeby było na nagrody dla darmozjaduf z UM a plebs się nie liczy